در نشست شورای حفاظت از منابع آب مطرح شد:

انتقاد مدیر آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد از ورود فاضلاب به رودخانه بشار یاسوج

beshar

دنا نما: مدیر عامل آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد از ورود فاضلاب‌های شهری و بیمارستانی به رودخانه بشار یاسوج ابراز نگرانی کرد.

 علی لطفی در نشست شورای حفاظت از منابع آب کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: انتظار می‌رود شهرداری یاسوج و دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برای رفع معضل ورود فاضلاب به رودخانه زیبای بشار چاره‌اندیشی کنند.

وی از اعلام امادگی یک سرمایه‌گذار ژاپنی برای ساماندهی و زیباسازی حریم رودخانه بشار یاسوج خبر داد و افزود: ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان ۲۰ خردادماه امسال جهت اجرای طرح‌های مطالعاتی به شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد اختصاص داده شد که یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به طرح رودخانه بشار اختصاص یافته است.

لطفی ابراز کرد: وجود کارخانه‌های شن و ماسه رودخانه‌ای در حریم رودخانه بشار یاسوج به یک معضل تبدیل شده بود که با پیگیری مسئولان استانی و تعطیلی این کارخانه‌ها و انتقال انها به شن و ماسه کوهی این مشکل هم اکنون رفع شده است.

مدیر عامل آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: جمع اوری کارخانه‌های شن و ماسه، اصلاح وضعیت فاضلاب‌های ورودی به رودخانه، جمع اوری سرویس‌های بهداشتی، عقد قرارداد اجاره بستر شهرداری یاسوج با شرکت آب منطقه‌ای و انتقال اسناد مالکیت زودخانه و تعیین شخص مشخص از جمله پیشنهادهای ارائه شده مشاور در طرح ساماندهی رودخانه بشار یاسوج است.

لطفی افزود: طبق مصوبه نشست قبل شورای حفاظت از منابع آب کهگیلویه و بویراحمد شهرداری‌های یاسوج، دهدشت و گچساران موظف شدند طی دو ماه نسبت به انتخاب مشاور تفکیک آب شرب از فضای سبز اقدام کنند که تاکنون گزارش خاضی در زمینه تحقق این موضوع ارائه نشده است.

وی عنوان کرد: همچنین این شهرداری‌ها طبق این مصوبه باید طی ۶ ماه طرح مطالعاتی تفکیک آب شرب از فضای سبز را اجرایی کنند.

  

نوشته شده توسط مدیریت در یکشنبه, ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۷:۴۰ ق٫ظ

دیدگاه