مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه وبویراحمد خبرداد:

محکومیت سه پزشک در کهگیلویه و بویراحمد

قصور پزشکی

دنا نما: مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه وبویراحمد از محکومیت سه پزشک با موضوع قصور پزشکی در این استان خبرداد.

 دکتر کامروز امینی افزود: در پنج ماهه نخست سالجاری تعداد ۸۳ پرونده در واحد کمیسیون پزشکی قانونی استان با موضوعات مختلفی چون قصور پزشکی، تحمل کیفر حبس و غیره تشکیل شده است.

وی اظهارکرد: در پنج ماهه نخست امسال ۸۳ پرونده به واحد کمیسیون پزشکی قانونی استان ارجاع شد، این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که تعداد پرونده ها ۱۳۷ مورد بود، ۳۹٫۴درصد کاهش داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه وبویراحمد خاطرنشان کرد: تعداد هفت کمیسیون برای بررسی پرونده های با موضوع قصور پزشکی تشکیل شده است که چهار پرونده تبرئه و سه پرونده منجر به محکومیت شدند.

امینی تصریح کرد: صدمات وارده به بیماران ممکن است جزو عوارض غیر قابل پیش بینی و پیشگیری و ناشی از ماهیت بیماری و یا صدمات اولیه باشد که در این صورت قصور پزشکی محسوب نمی شود.

وی اضافه کرد: واحد کمیسیون استان موضوعات مورد بررسی را در سه دسته عمومی، روانپزشکی و قصور پزشکی قرار می دهد که بیشترین فراوانی در دسته عمومی بررسی گواهی های پزشکی قانونی در حوادث ترافیکی و ضرب و جرح و در دسته روان پزشکی، بررسی وضعیت روانی(جهت اداره امور مالی)، تحمل کیفر حبس و گواهی رشد روانی بوده است.

  

نوشته شده توسط مدیریت در دوشنبه, ۰۹ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۷:۵۳ ق٫ظ

دیدگاه