افزایش بیش از ۲۵درصدی مراجعان بیمارستان شهید بهشتی یاسوج پس از طرح تحول سلامت

دکتر سعیدی

دنا نما: رییس بیمارستان شهید بهشتی یاسوج از افزایش بیش از ۲۵درصدی مراجعان به این بیمارستان پس از اجرای طرح تحول سلامت خبر داد.

دکتر سید ذاکر سعیدی نژاد در جمع خبرنگاران افزود: بیمارستان شهید بهشتی یاسوج تنها مرکز حوادث و سوانح(ترومای) استان کهگیلویه و بویراحمد است که در سال ۵۲ کلنگ زنی شده و در سال ۵۵ افتتاح شده است.

وی اظهارکرد: پیش بینی اولیه این بیمارستان ۲۰تخت بیمارستانی بوده که برحسب نیاز به مرور زمان توسعه و گسترش داده شد و در حال حاضر به ۲۱۶ تخت بیمارستانی رسیده است.

رییس بیمارستان شهید بهشتی یاسوج با بیان اینکه بیمارستان شهید بهشتی دارای ۱۲بخش بستری و درمانی و پنج بخش پاراکلینیکی است، خاطرنشان کرد: ۷۰۰ نیرو و کادر در مانی و خدماتی در این بیمارستان مشغول انجام وظیفه و خدمت رسانی به مردم هستند.

دکتر سعیدی نژاد تصریح کرد: این مرکز درمانی ۵۶ پزشک متخصص و فوق تخصص در زمینه های تخصصی مغز و اعصاب، جراحی عمومی، اورتپدی، بی هوشی، عفونی، جراحی مغز و اعصاب، آسیب شناسی، طب اورژانس و رادیولوژی و رشته های فوق تخصصی غدد، رماتولوژی، نفرولوژی و جراح کلیه به مردم خدمات ارائه می دهند.

وی ادامه داد: تا قبل از اجرای طرح تحول سلامت بخشی از خدمات درمانی بصورت خصوصی انجام می شد که پس از اجرای این طرح بخش قابل توجهی از خدمات بخصوص برای بیماران بستری در بیمارستانهای دولتی بویژه بیمارستان شهید بهشتی قابل انجام است.

رییس بیمارستان شهید بهشتی یاسوج عنوان کرد: بعد از اجرای طرح تحول سلامت تعداد مراجعان به این بیمارستان بیش از ۲۵ درصد افزایش یافت.

دکتر سعیدی نژاد بیان کرد: با وجود فرسوده و قدیمی بودن برای هتلینگ بیمارستان شهید بهشتی هزینه های قابل توجهی در زمینه ابنیه و ساختمان انجام شده است.

وی افزود: بخش سوختگی این بیمارستان که تا قبل از اجرای طرح تحول سلامت با ۱۴تخت خدمات دهی می کرد هم اکنون با ۱۶ تخت به مردم خدمات رسانی می کند و ۹۰ درصد بازسازی شده است که قرار است برای بیماران سوختگی دو تخت ویژهICU راه اندازی شود.

رییس بیمارستان شهید بهشتی یاسوج اظهارکرد: همچنین بخش داخلی فوق تخصصی این مرکز درمانی با ۱۸ تخت بصورت ۸۰ درصد بازسازی شده است.

دکتر سعیدی نژاد اضافه کرد: اورژانس سرپایی بیماستان شهید بهشتی شبانه روز بصورت میانگین ۵۵۰ نفر توسط پزشک ویزیت صورت می گیرد که ماهانه حدود ۱۵هزار نفر در این مرکز درمانی ویزیت و درمان می شوند. همچنین علاوه بر این خدماتی از جمله تزریقات،پانسمان، بخیه، شستشوی معده، انجام نوار قلب صورت می گیرد.

  

نوشته شده توسط مدیریت در سه شنبه, ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۱:۰۴ ب٫ظ

دیدگاه