تصاویر بیش از ۱۸۰۰ شهید در شهرهای کهگیلویه و بویراحمد نصب می شود

شهدا

دنا نما: استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تصاویر بیش از ۱۸۰۰ شهید کهگیلویه و بویراحمد در سه شهر این استان نصب می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنا نما، سیدموسی خادمی در نشست ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان افزود: تا قبل از برگزاری کنگره بیش از هزار و ۸۰۰ شهید استان کهگیلویه و بویراحمد تصاویر شهدا در سطح برخی شهرهای این استان نصب خواهد شد.

وی بیان کرد: همه دستگاه ها باید برای برگزاری هر چه باشکوه تر کنگره شهدای استان که مهرماه ۹۵ در یاسوج برگزار می‌شود، همکاری، کمک و مشارکت کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: تصاویر شهدا با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان و با ماندگاری ۱۲ سال تهیه و در سه شهر استان نصب خواهد شد. این اقدام فرهنگی در راستای نشر و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در شهرهای یاسوج، دهدشت و گچساران انجام می‌شود.

خادمی اضافه کرد: نصب تصاویر شهدا در شهر یاسوج در حال انجام است که باید تا قبل از برگزاری کنگره شهدای استان در شهرهای دهدشت و گچساران نیز انجام شود.

همچنین سیدمصطفی مهدی، مدیرکل بنیاد شهید کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: تصاویر شهدای بیش از هزار و ۸۰۰ شهید این استان در راستای نشر فرهنگ ایثار و شهادت ساماندهی و نصب می‌شوند.

وی افزود: فرهنگ ایثار و شهادت همان فرهنگی است که کشور ما را آزاد و مستقل کرده است.

مهدی بیان کرد: امروزه مهمترین ماموریت مسئولان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال آن به نسل جوان است.

مدیرکل بنیاد شهید کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: باید فضای شهرهای این استان بیش از پیش آکنده از نام، یاد و تصاویر شهدا باشد، چراکه ما هرچه داریم به برکت خون شهداست.

مهدی تصریح کرد: این استان دارای ۹ هزار و ۵۰۰ جانباز است که از این تعداد هزار و ۳۰۰ نفر در حال تعیین درصد و سه هزار و ۵۰۰ جانباز بالای ۵۰ درصد هستند.

سرهنگ امرالله درفشی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: فرهنگ ایثار و شهادت ایران اسلامی را در مقابل ناملایمات بیمه کرده است و انتقال این فرهنگ به آیندگان به خصوص نسل جوان ضرورت دارد.

وی اضافه کرد: ۱۲ جلد کتاب در رابطه با فرهنگ ایثار و شهادت آماده چاپ داریم.

  

نوشته شده توسط مدیریت در پنجشنبه, ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۹:۱۷ ق٫ظ

دیدگاه