مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد خبر داد

کاهش ۱۱ درصدی شیب طلاق در کهگیلویه و بویراحمد/مردها بیشتر می‌میرند/۵۱ درصد ولادت‌ها پسرانند

سید محمدعلی تقوی
دنا نما: مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد ازکاهش ۱۱ درصدی شیب طلاق در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنا نما، سید محمدعلی تقوی در جمع خبرنگاران از صدور ۴۳۷ هزار و ۲۹۲ جلد شناسنامه مکانیزه در استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و گفت: ۵۷ درصد این شناسنامه‌ها در چند سال اخیر صادر شده است که تا پایان سال آینده تمامی شناسنامه‌های دستی مکانیزه می‌شوند.

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد از ثبت‌نام ۲۱۸ هزار و ۵۳۰ نفر جهت دریافت کارت هوشمند ملی خبر داد و افزود: برای ۲۱۳ هزار و  ۵۴۸ نفر کارت هوشمند صادر شده که در تلاش هستیم برای سال جاری ۱۸۰ هزار نفر را ثبت‌نام کنیم تا پرونده صدور کارت هوشمند ملی تا پایان سال آینده بسته شود.

وی به دیگر وظیفه ثبت احوال اشاره کرد و گفت: ثبت وقایع ازدواج و طلاق، ولادت و فوت از دیگر وظایف ثبت احوال است که در همین راستا سال ۹۵، ۱۶هزار و ۳۱۲ واقعه ولادت ثبت شده که ۵۱ درصد ولادت‌ها پسر و ۴۹ درصد دختر بودند.

این مسؤول با بیان اینکه سال گذشته دو هزار و ۶۳۰ واقعه فوت ثبت شده است، افزود: ۵۸ درصد فوت‌شدگان مرد و ۴۲ درصد زنان به ثبت رسیدند.

وی از ثبت ۷ هزار واقعه ازدواج در سال گذشته خبر داد و با اشاره به افزایش ۱۴ درصدی ازدواج گفت: یک هزار و ۷۵۰ مورد طلاق ثبت شد که شاهد کاهش ۱۱ درصدی شیب طلاق در استان هستیم.

این مسؤول بیان کرد: سال گذشته به ازای هر ۱۰۰ ولادت دختر ۱۰۲ ولادت پسر به ثبت رسیده، ضمن اینکه در مقابل فوت ۱۰۰ زن فوت ۱۳۶ مرد ثبت شده است.

تقوی با بیان اینکه به ازای هر ۴/۵ واقعه ازدواج یک واقعه طلاق ثبت شده گفت: میانگین سن ازدواج  در زوج ۲۹ و در زوجه ۲۴ سال است و سن طلاق در زوج ۳۴ و در زوجه ۲۹سال است که میانگین سن ازدواج و طلاق در استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به کشور بالا بوده، ضمن اینکه دو مورد ازدواج زیر ۱۵ سال ثبت شده است.

وی افزود: بیماری‌های قلبی و عروقی را همچنان مهمترین عامل مرگ و میر در استان دانست و گفت: حوادث، سرطان‌ها و سالخوردگی دیگر علل مرگ و میر افراد است.

این مسؤول در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ۴۲ درصد افراد واجد شرایط کارت هوشمند دریافت کرده‌اند، عنوان کرد: تا پایان سال جاری ۸۰ درصد افراد واجد شرایط کارت ملی هوشمند دریافت می‌کنند.

وی از آغاز ثبت‌نام برای دریافت کارت ملی هوشمند خبر داد و افزود: طی دو مرحله فراخوان صدور کارت ملی هوشمند انجام می‌شود که مرحله اول از یکم مرداد آغاز و تا مهر ماه ادامه دارد، در این مرحله تمامی کسانی که اعتبار کارت آنها در سال‌های ۸۷ تا ۹۲ بوده می‌توانند به دفاتر پیشخوان  و همچنین ادارات ثبت‌ احوال مراجعه و نسبت به تعویض کارت خود و دریافت کارت ملی هوشمند اقدام کنند که در این مرحله ۱۲۰ هزار نفر واجد شرایط هستند.

تقوی اضافه کرد: اعتبارات کارت‌های ملی کنونی تا پایان امسال خواهد بود و بعد از پایان این مدت این کارت‌ها هیچ‌گونه اعتباری نخواهند داشت.

مدیرکل ثبت احوال خاطرنشان کرد: هزینه ثبت‌نام مرحله اول صدور کارت هوشمند ملی ۳۱ هزار تومان است و مردم در صورت اخذ بیش از این مبلغ از سوی دفاتر پیشخوان تخلفات را به ثبت احوال گزارش دهند.

  

نوشته شده توسط مدیریت در سه شنبه, ۰۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۸:۵۶ ق٫ظ

دیدگاه