رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کهگیلویه و بویراحمد:

پلیس کهگیلویه و بویراحمد برای تأمین نظم و امنیت ایام محرم آمادگی کامل دارد

پلیس کهگیلویه و بویراحمد برای تأمین نظم و امنیت ایام محرم آمادگی کامل دارد

دنا نما: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کهگیلویه و بویراحمد از تمهیدات ترافیکی پلیس راهور در ایام محرم به ویژه روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنا نما، سرهنگ اسماعیل خوشوقت عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت عزاداری و برگزاری مراسم سوگواری در ماه محرم اظهار داشت: تمامی محل‌های حساس در شهر یاسوج مرکز استان و سایر شهرستان‌ها  برای تامین امنیت پیش بینی شده است.

وی از آمادگی کامل پلیس راهنمایی و رانندگی در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد  و گفت: رانندگان حق ورود به دسته جات عزاداری را ندارند.

خوشوقت خواستار همکاری دسته جات عزاداری با پلیس راهنمایی و رانندگی شد و افزود: به طور قطع با همکاری هیئت‌های عزاداری از ایجاد ترافیک در استان جلوگیری می‌شود.

وی بیان کرد: رانندگان در این ایام به دلیل شرایط خاص تردد، در رفت و آمد خصوصا کنترل سرعت بیشتر توجه داشته باشند؛ درواقع رانندگان با مشاهده هیئت های عزاداری سریعا نسبت به کم کردن سرعت اقدام کنند و برابر مقررات رانندگان حق ورود به صفوف هیئت‌ها را ندارند.

خوشوقت تصریح کرد: رانندگان برای جلوگیری از ایجاد گره ترافیکی سعی‌ کنند در محل‌های نزدیک خود برای شرکت در مراسم عزاداری حضور یابند.

رئیس پلیس راهور استان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه از سوارکردن و انتقال عزاداران با کامیون و وانت خودداری شود، تصریح کرد: در این خصوص از وسایل نقلیه اتوبوس و مینی بوس استفاده شود و از توقف زیاد در معابر به خصوص مقابل حسینیه‌ها خودداری شود.

وی عنوان کرد: انتظار می‌رود رانندگان راه را برای حرکت سایر دسته‌ها و خودروهای عبوری به ویژه اتومبیل‌های امدادی باز نگه دارند.

  

نوشته شده توسط مدیریت در سه شنبه, ۰۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۷:۵۵ ب٫ظ

دیدگاه