۸ میلیارد تومان برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد جذب شد

۸ میلیارد تومان برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد جذب شد

دنا نما: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: از محل اعتبارات سفر رئیس‌جمهور، هشت میلیارد تومان برای ایجاد و تکمیل زیرساخت‌های گردشگری در تمام شهرستان‌های استان جذب شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنا نما، مدیرکل و کارکنان اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد ظهر امروز به مناسبت روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری با امام جمعه یاسوج دیدار کردند.

محمود باقری در این دیدار ضمن تسلیت ایام محرم به اقدامات صورت گرفته در حوزه گردشگری استان اشاره کرد و اظهار داشت: افتتاح واحدهای بوم‌گردی و آغاز عملیات احداث پارک اسکان در چهار شهر یاسوج، دهدشت، گچساران و سی‌سخت از مهم‌ترین اقداماتی است که در سال‌های اخیر انجام شد.

وی با بیان اینکه در سفر هیئت‌ دولت به استان اعتبارات خوبی به حوزه گردشگری اختصاص یافت، افزود: از محل اعتبارات این سفر، هشت میلیارد تومان برای ایجاد و تکمیل اردوگاه‌های گردشگری در تمام شهرستان‌های استان جذب کردیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: همچنین از این محل، سه میلیارد تومان به موزه یاسوج اختصاص یافت که امیدواریم این پروژه مهم تا پایان امسال تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

باقری عنوان کرد: تا قبل از سال ۹۲ فقط پنج دفتر خدمات مسافرتی در استان وجود داشت که با تلاش‌های صورت گرفته، هم‌اکنون ۱۷ دفتر خدمات مسافرتی در سطح استان فعالیت می‌کند.

وی به اقدامات صورت گرفته در حوزه صنایع دستی استان اشاره داشت و گفت: هم‌اکنون ۱۵ هزار نفر در این حوزه فعال و شاغل هستند و با اعطای تسهیلات ارزان قیمت به این هنرمندان، ۵۷ کارگاه صنایع دستی با حداقل اشتغال‌زایی هر کارگاه سه نفر در سطح استان ایجاد شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اهمیت بحث صادرات صنایع دستی، بیان کرد: امیدواریم تا پایان امسال بتوانیم از پایانه گمرک استان صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد را به نام استان صادر کنیم.

باقری با بیان اینکه در حوزه میراث فرهنگی نیز در سال‌های اخیر اقدامات خوبی انجام شد، گفت: از سال ۹۲ تاکنون، بیش از ۱۹ اثر تاریخی استان در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

وی ابراز کرد: همچنین توانستیم چهار اثر معنوی استان از جمله لباس محلی زنان و مردان کهگیلویه و بویراحمد را نیز در فهرست آثار ملی به ثبت برسانیم.

مدیرکل میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در حوزه صنایع دستی و گردشگری فقط با ۲۰ میلیون تومان می‌توان شغل ایجاد کرد، گفت: از امام جمعه یاسوج درخواست داریم از بانک‌های استان بخواهد با ما در زمینه ایجاد اشتغال‌ برای جوانان همکاری کنند.

امام جمعه یاسوج نیز در این دیدار با عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری امام حسین‌(ع) و ۷۲ یار باوفای آن حضرت و همچنین با گرامیداشت هفته گردشگری، گفت: خوشبختانه به برکت انقلاب، خدمات ارزنده‌ای به کهگیلویه و بویراحمد ارائه شده است.

حجت‌الاسلام سید علی اصغر حسینی افزود: خدمات صورت گرفته در حوزه گردشگری و صنایع دستی استان مطلوب است و امیدواریم شاهد توسعه بیشتر استان در هم جوانب باشیم.

  

نوشته شده توسط مدیریت در دوشنبه, ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۷:۱۸ ب٫ظ

دیدگاه