۱۰ اولویت پژوهشی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد مشخص شد

هادی زارع پور

دنا نما: مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۰ اولویت پژوهشی این اداره کل در سال تحصیلی جاری مشخص و اعلام شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنا نما، هادی زارع پور روز دوشنبه اظهار داشت: بین ۱۲۰ پیشنهاد ارائه شده به گروه شورای تحقیقات اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد ۱۰ مورد به عنوان اولویت های پژوهشی انتخاب شد.
وی افزود: مهمترین اهداف تعیین این ۱۰ اولویت پژوهشی شامل توسعه فرهنگ پژوهش در عرصه تعلیم و تربیت، استفاده بهینه از یافته های پژوهشی در فرآیند یاددهی و یادگیری و کمک به فرهنگیان و مدیران مدارس کهگیلویه و بویراحمد در برنامه ریزی، تصمیم گیری و تولید دانش است.
زارع پور بیان کرد: بررسی اثربخشی آموزش در مدارس، نقش ساختارهای اجتماعی، فرهنگی و بومی در پیشگیری از اعتیاد و دیگر آسیب های اجتماعی، شیوع شناسی خودکشی و خودکشی موفق بین دانش آموزان دوره متوسطه دوم در ۶ سال اخیر از جمله این اولویت های پژوهشی است.
وی بررسی نقش حضور روحانیان در بهبود رشد آموزشی و پرورشی مدارس متوسطه اول و دوم، دلایل مراجعه نکردن فرهنگیان و دانش آموزان به کتابخانه مرکز تحقیقات آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد، راهبردهای جذب دانش آموزان برتر علمی و نخبه و هدایت آنها به هنرستان های فنی و حرفه ای را از دیگر اولویت های پژوهشی اداره کل آموزش و پرورش این استان اعلام کرد.
زارع پور عنوان کرد: بررسی محتوای درسی دوره های آموزشی بر اساس نیازهای صنعتی استاندارد هنرستان ها، ارزیابی عملکرد معلمان در اجرای طرح شهاب (شناسایی و هدایت استعدادهای برتر) دوره ابتدایی از سال ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۶، اختلاف میانگین آماری درصد باسوادی مردان و زنان گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال کهگیلویه و بویراحمد در مقایسه با میانگین کشوری در سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ و شناسایی کانون تهدیدهای نوین در مدارس استان و راهکارهای مقابله با آنها با رویکرد پدافند غیرعامل نیز جزء دیگر اولویت های پژوهشی خواهد بود.
افزون بر ۱۵۲ هزار دانش آموز پسر و دختر در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم در کهگیلویه و بویراحمد تحصیل می کنند.

  

نوشته شده توسط مدیریت در دوشنبه, ۰۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۶:۲۴ ب٫ظ

دیدگاه