رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد:

مرکز نوآوری حوزه انرژی در گچساران راه‌اندازی می‌شود

حسن نوروزی
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: مرکز نوآوری و توسعه فن‌آوری حوزه انرژی (نفت و گاز) در گچساران راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنا نما، حسن نوروزی در نشست برخی مسئولان، نخبگان دانشگاهی و صنعتی گچساران با معاون علمی و فن آوری رئیس جمهور اظهار داشت: براساس تفاهم منعقد شده با یک شرکت صنعتی مرکز نوآوری و توسعه فن آوری حوزه انرژی (نفت و گاز) در شهرستان نفتخیز گچساران راه اندازی می‌شود.

وی بیان کرد: این مرکز در وهله نخست برای نیاز تجهیزات مورد نیاز شرکت نفت و گاز گچساران و در صورت گسترش برای ساخت قطعات مناطق نفتخیز جنوب ایجاد می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد افزود: ایجاد چنین مرکزی به دلیل قابلیت شهرستان گچساران که ۲۰ درصد از تولید نفت کشور را دارد ضروری است.

نوروزی ضمن اشاره به اینکه نیروهای انسانی توانمند، آزمایشگاه‌های مجهز و ذخایر عظیم نفت و گاز به‌عنوان زیرساخت‌های اصلی مرکز نو آوری و توسعه فن آوری در گچساران فراهم است.عنوان کرد: شکل گیری ۵۰ واحد نو آوری و چهار شرکت دانش بنیان از اقدامات انجام گرفته ۲ ساله در استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه فن آوری است.

وی در مورد پارک علم و فناوری نیز گفت: احداث پارک علم و فن آوری سال ۸۵ در این استان مصوب شد اما سال گذشته با تلاش‌های معاونت فن آوری رئیس جمهور موافقت نامه اصولی آن اخذ شد.

نوروزی با بیان اینکه راه‌اندازی پارک علم و فن آوری کهگیلویه و بویراحمد با توجه ظرفیت‌های این استان در زمینه‌های گیاهان دارویی، کشاورزی و صنعت گردشگری ضروری است، اظهار داشت: یک هزار متر زمین برای ایجاد این مرکز در یکی بهترین نقاط شهر یاسوج پیش بینی شده است.
وی تاکید کرد: ۱۰ هکتار دیگر زمین و یک سوله برای این طرح مورد نیاز است.

  

نوشته شده توسط مدیریت در دوشنبه, ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۷:۰۳ ب٫ظ

دیدگاه