کتاب تنها شهید امدادگر استان کهگیلویه و بویراحمد رونمایی می‌شود

کتاب تنها شهید امدادگر استان کهگیلویه و بویراحمد رونمایی می‌شود

دنا نما: مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد گفت: فردا و در نخستین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی، کتاب «ماهِ چهارمِه» یادنامه شهید «سیدقادر خیراندیش» تنها شهید امدادگر استان رونمایی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنا نما، سرهنگ امیرعباس آسمند ظهر امروز در جمع خبرنگاران با گرامیداشت دهه فجر و سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: دهه فجر انقلاب اسلامی در تاریخ ایران نقطه‌ای تعیین‌کننده و بی‌مانند است که باید این میراث گرانبها را به بهترین شکل حفظ و به نسل‌های آینده منتقل کرد.

وی با اشاره به تدوین کتاب شهید «سیدقادر خیراندیش» تنها شهید امدادگر استان کهگیلویه و بویراحمد با عنوان «ماهِ چهارمِه»، افزود: این کتاب  فردا و در نخستین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور مسئولان و خانواده معظم شهدا و ایثارگران رونمایی می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد گفت: در این کتاب خاطرات مرتبط با شهید خیراندیش توسط «مرضیه جوشن» از نویسندگان استان گردآوری شده و توسط نشر مارون در شمارگان ۱۱۰۰ جلد منتشر شده است.

آسمند با بیان اینکه در کتاب ماه چهارمه به دوران زندگی شهید خیراندیش از کودکی تا زمان شهادت پرداخته شده است، ابراز کرد: این کتاب با حمایت معاونت ادبیات و تاریخ اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان و مشارکت حوزه بسیج اداره‌کل کمیته امداد استاناین کتاب به چاپ رسیده است.

به گزارش دنا نما، شهید «سیدقادر خیراندیش» در سال ۱۳۳۵ در روستای چهارمه از توابع شهرستان کهگیلویه متولد شد. تحصیلات مقدماتی را در زادگاهش به پایان رساند و در کمیته امداد به خدمت مشغول شد. با آغاز جنگ تحمیلی و تشکیل ستاد پشتیبانی جمع‌آوری کمک‌های مردمی، به عضویت این ستاد در آمد و وظیفه حمل‌ کمک‌های مردمی به گردان‌های تیپ‌ ۴۸ فتح استان کهگیلویه‌وبویراحمد را عهده‌دار شد و در تاریخ ۱۶ اسفند ۱۳۶۶ در منطقه عملیاتی سقز کردستان به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

  

نوشته شده توسط مدیریت در چهارشنبه, ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۹:۰۳ ب٫ظ

دیدگاه