آیت الله ملک حسینی: پتروشیمی بویراحمد باید احداث شود/ به جنگ کثافت کاری معارض‌های ساختگی برویم

آیت الله ملک حسینی

دنا نما: نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه شخصی خودش وضعش خوب است و نمی‌گوید آینده فردای این بچه‌ها باید تامین شود و رشد کنند، عنوان کرد: چه گیر مردم آمده از این زمین‌های مارگون؛ از ۱۶۲ نفر نیروی کارخانه سیمان پرسیدم میانگین درآمد شما چقدر است گفتند حدود دو میلیون تومان، گفتم اگر تمام مارگون را می‌کاشتند پول سالانه گندمش اینقدر می‌شد پول نان خالی شما در می‌آمد. نان می‌خورید زندگی می‌کنید سبک سنگین بکنید که یک ماه درآمد کارخانه بیشتر از درآمد کل یکسال زمین‌های آن منطقه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنا نما، نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: خطر آینده استان معارض‌های ساختگی است و باید به جنگ این کثافت کاری برویم.

آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی با اشاره به احداث پتروشیمی دنابویراحمد احداث کارخانه را تضمینی برای آینده استان دانست و  تصریح کرد: نباید به خاطر چهار بوته علف شکم هزاران انسانی که در آینده می‌آیند گرسنه بماند.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری امسال را سال حمایت از کالای داخلی نامیده‌اند به لزوم حمایت از تولید داخل اشاره کرد و افزود: هر کارخانه ای که بیاید، هوا آلوده می‌شود اما نکته این است که باید ببینیم آیا آلودگی و سیری هم ترازند یا نه تراز سیری بالاتر است و آلودگی ترازش پایین تر که در این حالت باید آن کارخانه ایجاد شود و اگر تراز آلودگی بسیار بالاتر است و تراز سیری اندک و شکم‌های کمی پر می‌شود پس نباید کارخانه ایجاد شود.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: روشن شدن این تراز نیازمند این است که افرادی بافهم بیایند و مساله را روشن کنند و نه هوچی گرهایی که می گویند می‌خواهند آب بشار را ببرند یکی سوال بکند که آب پاییز و زمستان بشار چند مترمکعب است،  می گویند نمی‌دانیم، ما فقط شنیده‌ایم که می‌خواهند آب بشار را ببرند. این که نشد حرف.

ملک حسینی افزود: می گویند تمام جنگل‌های اطراف خراب می‌شود و دودش آلودگی ایجاد می‌کند باید از آن‌ها بپرسیم، آیا اصلاً می دانید که دود کارخانه پتروشیمی چه موادی دارد، شاید اتفاقاً دود یک کارخانه به گونه ای باشد که اگر روی برگ‌ها بنشیند مواد غذایی به برگ‌ها بدهد.

وی معارض‌های ساختگی را خطر آینده استان دانست و عنوان کرد: خطر آینده استان ما معارض‌های حقیقی و محلی و معارض‌های ساختگی است باید به جنگ این معارض‌های ساختگی و این کثافت کاری برویم.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه شخصی خودش وضعش خوب است و نمی‌گوید آینده فردای این بچه‌ها باید تامین شود و رشد کنند، عنوان کرد: چه گیر مردم آمده از این زمین‌های مارگون؛ از  ۱۶۲ نفر نیروی کارخانه سیمان پرسیدم میانگین درآمد شما چقدر است گفتند حدود دو میلیون تومان، گفتم اگر تمام مارگون را می‌کاشتند پول سالانه گندمش اینقدر می‌شد پول نان خالی شما در می‌آمد. نان می‌خورید زندگی می‌کنید سبک سنگین بکنید که یک ماه درآمد کارخانه بیشتر از درآمد کل یکسال زمین‌های آن منطقه است.

آیت الله ملک حسینی بیان کرد: بعضی‌ها می‌خواهند امتیاز بگیرند جو درست می‌کنند، کارگر را به اعتصاب وادار می‌کنند و رسانه‌ها هم پوشش می‌دهند تا آن‌ها بروند امتیازشان را از مدیرعامل کارخانه بگیرند.

وی افزود: روزی خواهد رسید اگر رسانه‌ها به جنگ معارض‌ها و معارض‌های ساختگی نروند سرمایه گذارانی که آمده‌اند می‌روند و هیچ سرمایه گذاری هرگز به منطقه نخواهد آمد لذا من خواهش می‌کنم فقط به فکر مردم امروز نباشید به فکر آینده باشید که مردم باید نان بخورند و بچه‌ها باید زندگی بکنند.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به لزوم احداث پتروشیمی بویراحمد اظهار کرد: اینکه احساسات بومی را حفظ کردن باعث می‌شود فقیر بمانند خیانت است. پتروشیمی بویراحمد باید با حفظ حقوق مردم، قاعده‌های زیست محیطی و قاعده‌های منابع طبیعی ایجاد شود چرا که رشد همه جانبه استان است.

آیت الله ملک حسینی با اشاره به اینکه بسیاری از کسانی که با پروژه‌هایی چون فسفات چرام، پتروشیمی دنابویراحمد و دیگر پروژه‌ها مخالفت می‌کنند، هیچ اطلاعاتی ندارند، گفت: به آن‌ها می گویم که این حرف‌ها که حرف چهار تا مسئولی است که باهم رقابت دارند و این به آن رای نداده،  به درد من نمی‌خورد، بروید با اطلاعات و سند و مدرک بیایید تا دفاع کنم.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه باور کنید منطقه مان با بحران در بحث‌های نزاع‌های محلی و  قبیله ای سیاست زدگی، خشونت و عصبیت، احترام نکردن به مهمانان منطقه مواجه است تصریح کرد:  ما در استان زمین برای کشاورزی نداریم و  هویت فردای ما را یا باید صنعت تعیین کند یا گردشگری.

  

نوشته شده توسط مدیریت در دوشنبه, ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۷ ب٫ظ

دیدگاه