ضریب نفوذ اینترنت در کهگیلویه وبویراحمد ۷۵٫۵۵ درصد است

جواد غلامپور

دنا نما: مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کهگیلویه و بویراحمد گفت: ضریب نفوذ اینترنت پرسرعت در این استان حدود ۷۵٫۵۵ درصد است که در قالب ۱۷ شرکت دارای پروانه بهره برداری از جمله مخابرات (ADSL) مشغول سروریس دهی به کاربران هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنا نما، جواد غلامپور روز سه شنبه در جمع خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: شرکت مخابرات یکی از مهمترین و عمده ترین شرکت های ارئه دهنده اینترنت پرسرعت است که هم اینک ۲۷ هزار و ۹۵۷ پورت (ADSL) در این راستا فعال است.
وی تصریح کرد: هم اینک و با تلاش دولت های یازدهم و دوازدهم ۴۳۲ روستای بالای ۲۰ خانوار این استان از خدمات اینترنت پرسرعت بهره مند هستند.
غلامپور یادآور شد: ۵۳۱ روستای دیگر نیز در آینده ای نزدیک از خدمات اینترنت پرسرعت بهره مند خواهند شد که تعدادی از این روستاها نیز کمتر از ۲۰ خانوار جمعیت دارند.
کهگیلویه و بویراحمد با جمعیتی حدود ۷۱۳ هزار نفر دارای یکهزار و ۶۷۶ روستای دارای سکنه است که حدود ۷۴۱ روستای آن بالای ۲۰ خانوار است.
وی شمار مشترکان فعال اینترنت سیار تلفن همراه در استان را نیز ۳۹۰ هزار و ۶۰۸ مورد ذکر کرد و گفت: تعداد مشترکان فعال ایرانسل و رایتل سیار در استان نیز به ترتیب ۸۳ هزار و ۹۹۹ و ۲۵هزار و ۶۸۹مورد است.
وی مجموع کل مشترکان فعال اینترنت ثابت و سیار در استان را اعم از شهری و روستایی افزون بر ۵۳۸ هزار و ۷۳۶ مشترک ذکر کرد.
مدیرکل ارتباطات وفنآوری اطلاعات کهگیلویه وبویراحمد همچنین ضریب نفوذ همراه اول ، ایرانسل و رایتل در سطح استان را به ترتیب ۷۴٫۲، ۳۵٫۸۹ و ۳٫۶ درصد اعلام کرد.
غلامپور ادامه داد: هم اینک جمعیت زیرپوشش همراه اول در استان ۹۸٫۷ و اپراتورهای ایرانسل و رایتل به ترتیب ۶۶٫۷ و ۴۴٫۹ درصد است.
وی ضریب نفوذ تلفن همراه در استان را ۲۰٫۵۹ درصد ذکر کرد و گفت: تعداد مشترکان فعال همراه اول در سطح استان افزون بر ۱۱۱ هزار و ۲۹۷ مشترک است.
غلامپور تصریح کرد: بیش از ۹۵۲ کیلومتر معادل ۸۵/۶۳درصد از جاده های ارتباطی(اصلی و فرعی) استان زیرپوشش همراه اول هستند.
وی افزود: ۳۸۱ هزار کیلومتر معادل ۳۴٫۲۹ درصد از جاده های اصلی و فرعی استان زیرپوشش ایرانسل و ۲۵۷ هزاز کیلومتر معادل ۲۳٫۱۸ درصد نیز زیرپوشش رایتل هستند.
کهگیلویه وبویراحمد دارای حدود ۶ هزار کیلومتر راه اعم از بزرگراه، راه اصلی ، فرعی و روستایی است که بیش از ۴هزار کیلومتر آن راه روستایی است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کهگیلویه وبویراحمد گفت: حدود ۳۵ نقطه از جمله روستاهای دورافتاده که دچار اختلالات شبکه ای از جمله در زمینه نبود آنتن دهی مناسب همراه اول و ایرانسل هستند، شناسایی شده است.

  

نوشته شده توسط مدیریت در سه شنبه, ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۸ ب٫ظ

دیدگاه