افتتاح دو بیمارستان ۲۹۲ تختخوابی یاسوج و ۳۲ تختخوابی باشت با حضور وزیر بهداشت

اورنگ ایلامی

دنا نما: رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به افتتاح دو بیمارستان ۲۹۲ تختخوابی یاسوج و ۳۲ تختخوابی باشت با حضور وزیر بهداشت در روز ۱۸ شهریورماه ابراز کرد: ۶۰ درصد تجهیزات مورد نیاز بیمارستان بزرگ یاسوج تحویل گرفته‌ایم و امیدوارم ۴۰ درصد دیگر نیز در یک فاصله کم تحویل داده شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنا نما، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۴۰ پروژه مهم بهداشتی و درمانی در این استان به پاس ۴۰ سال عمر انقلاب افتتاح و مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

اورنگ ایلامی اظهار داشت: با توجه به برنامه ریزی‌های انجام شده از هفته دولت امسال تا دهه فجر ۴۰ پروژه مهم بهداشتی و درمانی در این استان به میمنت ۴۰ سال عمر با برکت انقلاب اسلامی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به راه اندازی مرکز پزشکی هسته‌ای عنوان کرد: راه اندازی و ایجاد مراکز جامع خدمات سرطان، انژیوگرافی، رادیوتراپی، بیمارستان‌های برخی شهرها، پایگاه‌های اورژانس، پلی کلینیک‌های تخصصی، مرکز ناباروری و …از جمله پروژه‌های پیش بینی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: دیروز ۶ پروژه بهداشتی و درمانی از جمله پایگاه‌های اورژانس جاده‌ای و شهری و …با اعتبار هزینه شده ۳۵ میلیارد ریال در گچساران افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

ایلامی بیان کرد: برای شهرستان‌های کوچک استان به تناسب احداث مراکز درمانی پیش بینی شده و برای اختصاص اعتبار برای این پروژه‌ها رایزنی‌های لازم با وزارت بهداشت و سازمان مدیریت و برنامه ریزی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه پروژه‌های بزرگ از جمله بیمارستان‌ها باید به تدریج تکمیل شوند، افزود: معاونت درمان وزارت بهداشت در زمینه توصیب موافقت اصولی و پروانه بهره‌برداری بیمارستان‌ها نهایت همکاری را با دانشگاه علوم پزشکی یاسوج دارد.

  

نوشته شده توسط مدیریت در چهارشنبه, ۰۷ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۰ ب٫ظ

دیدگاه