هنرمند برتر کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد

رضا گشتاسب

دنا نما: رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت: رضا گشتاشب هنرمند جوان از سوی حوزه هنری به عنوان چهره برتر هنر انقلاب اسلامی سال ۹۷ برگزیده و معرفی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنا نما، شریف اسلامی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این هنرمند مطرح هم استانی حوزه نمایش از میان هفت نامزد دریافت نشان هنرمند برتر انقلاب اسلامی سال ۹۷، با کسب بالاترین امتیاز هیات داوان توانست صاحب این عنوان شود.

وی بیان کرد: نویسندگی اول جشنواره‌های ملی ایثار، فانوس، تئاتر معلولان و نویسندگی جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت در سال ۹۷ و همچنین چاپ چهار نمایشنامه با موضوع دفاع مقدس در سال گذشته از جمله افتخارات رضا گشتاسب به شمار می‌رود.

رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد به فرآیند انتخاب هنرمند برگزیده استان در سال ۹۷ اشاره کرد و افزود: مراکز استانی حوزه هنری با فعال سازی “ستاد هفته هنر انقلاب اسلامی” در بهمن ماه امسال در دو سطح نسبت به شناسایی هنرمندان متعهد و انقلابی استان  اقدام و در نهایت یک هنرمند را به ستاد مرکزی حوزه هنری معرفی کرد.

اسلامی ابراز کرد: در سطح نخست کارگروهی با محوریت رئیس حوزه هنری استان و مسئولان فرهنگی هنری تشکیل و در هریک از رشته‌های ادبیات( با زیر شاخه‌های شعر، رمان و داستان)، هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی( با مجموعه زیر شاخه‌های خود شامل نقاشی، گرافیک، تصویرسازی، عکاسی، نقاشی خط، پوستر، کاریکاتور)، ادبیات پایداری شامل( ادبیات انقلاب اسلامی و ادبیات دفاع مقدس)، موسیقی، هنرهای تصویری (شامل فیلم مستند، کوتاه و انیمیشن) و پژوهش هنر اقدام به شناسایی هنرمندان استان کرد و در هر یک از رشته‌های هفتگانه حداکثر سه هنرمند را انتخاب کرد.

وی گفت: از میان هفت هنرمند انتخاب شده در کمیته استانی یک نفر به عنوان هنرمند برتر سال ۹۷ معرفی و از وی تجلیل شد.

اسلامی افزود: داشتن اثری با انتشار و یا گستره مخاطب بالا، سوابق ارزنده در خصوص آموزش هنر به هنرمندان جوان انقلابی، فعالیت موثر در جبهه فرهنگی و هنری انقلاب، دارا بودن تجربه جریان سازی فرهنگی، هنری همسو با انقلاب اسلامی در سطح استان، واکنش هنرمندانه به جریان‌های معترض فرهنگی و کسب موفقیت و دریافت مقام و جوایز معتبر در رویدادهای ملی و بین المللی مهم از جمله شاخص‌های معرفی هنرمند برتر سال ۹۷ بوده است.

  

نوشته شده توسط مدیریت در یکشنبه, ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۱ ب٫ظ

دیدگاه