سنگ شهرداری پیش پای تنها اردوگاه فرهنگی آبشار یاسوج

۶۳۶۶۴۲۷۴۹۶۲۹۳۶۲۳۱۰

دنا نما: مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: این اداره کل به تعهدات خود در طرح ساماندهی آبشار یاسوج عمل کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنا نما، هادی زارع‌پور در نشست ظهر امروز شورای آموزش و پرورش در خصوص اردوگاه شهید بهشتی این اداره‌کل واقع در خیابان آبشار گفت: شهرداری یاسوج در راستای طرح ساماندهی آبشار از آموزش و پرورش خواست که در اردوگاه شهید بهشتی عقب‌نشینی کند ما نیز این کار را انجام دادیم اما میراث فرهنگی و منابع طبیعی که در آبشار اردوگاه داشتند کاری انجام ندادند.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اردوگاه شهید بهشتی تنها مکان تفریحی و تربیتی برای دانش‌آموزان است. وقتی ما در طرح ساماندهی آبشار عقب‌نشینی کردیم شهرداری یاسوج کاری انجام نداده که امیدوارم با پیگیری مسوولان استان ساماندهی آبشار یاسوج انجام شود.

در ادامه این نشست حجت‌الاسلام سید رضا افتخاری مدیرکل تبلیغات اسلامی گفت: متاسفانه مدیران ساخت و سازهای غیر مجاز در آبشار یاسوج را رها کرده و سنگ را پیش پای تنها اردوگاهی که در آبشار یاسوج کار فرهنگی می‌کند گذاشته‌اند.

وی بیان کرد: آموزش و پرورش در این زمینه به تعهدات خود عمل کرده این اردوگاه در آبشار یاسوج استثنا است و امیدواریم مانع‌تراشی‌ها در این خصوص را شاهد نباشیم.

اما سید محمد دانشی عضو شورای آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه مدیران تلاش می‌کنند اردوگاه را از چنگ آموزش و پرورش دربیاورند، گفت: همه تلاش دارند اردوگاه شهید بهشتی را از آموزش و پرورش بگیرند تا جزء آبشار شود، اردوگاه شهید بهشتی یک مکان بکر برای دانش‌آموزانی که در معرض آسیب قرار دارند است تا در یک محیط فرهنگی کار تربیتی انجام شود.

وی تصریح کرد: دانش‌آموزان استان و خارج از استان در این اردوگاه برنامه‌های تربیتی و آموزشی را با آرامش فرا گرفتند لذا شهرداری به جای اینکه تمرکز خود را برای درآمدزائی در این مکان بگذارد جلوی ساخت و سازهای غیرمجاز را بگیرد.

اما احد جمالی معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مصوبه طرح ساماندهی آبشار یاسوج آماده است و باید فورا اجرا شود تا دانش‌آموزان با فراغ بال بیشتری در این مکان فرهنگی کارهای تربیتی، فرهنگی و آموزی خود را انجام دهند

  

نوشته شده توسط مدیریت در دوشنبه, ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۶:۳۹ ب٫ظ

دیدگاه