جرای حکم قاتل پرونده سرقت طلافروشی یاسوج با بیشترین دقت در کمترین زمان ممکن

سرقت از طلافروشی گچساران

دنا نما: در آخرین روز دی ماه ۱۳۹۶، مقارن ساعت ۱۴:۰۰ سرقت عجیبی از یکی از طلا فروشی های شهر یاسوج توام با قتل فجیع طلافروش صورت گرفت. با توجه به جو ارعاب ایجاد شده با دستورات ویژه قضایی و تلاش نیروهای امنیتی و انتظامی در ۲۴ خرداد ماه، سارقان که ۵ نفر بودند دستگیر می شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنا نما پس از دستگیری اقدامات قضایی در خصوص رسیدگی به پرونده این سرقت مسلحانه منجر به قتل در دادگستری کل استان انجام گردید و در شعبه دوم دادگاه کیفری یک یاسوج احدی از متهمان به قصاص نفس محکوم گردید.

در ادامه با توجه به اتهام محاربه متهمان به اتهام آنان در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی شهر یاسوج رسیدگی و ۴ نفر به اعدام در ملاء عام محکوم شدند.

با اعتراض متهمان، به رأی دادگاه انقلاب، شعبه ی سی و یکم دیوان عالی کشور با اجرای حکم اعدام ۳ نفر از سارقان از ملاء عام موافقت نمود و حکم صادره در ۲۳ دی ماه ۱۳۹۷، ۳ نفر از آنان در میدان ۷ تیر یاسوج در ملاء عام اعدام شدند.

در این حال دیوان عالی کشور در خصوص احد از متهمان که قتل به وسیله وی انجام شده بود، درخصوص قصاص حکم به شایستگی رسیدگی در دادگاه هم عرض صادر نمود. شعبه هم عرض نیز رأی به قصاص این متهم صادر کرد.

حکم قصاص این محکوم در خصوص قتل عمدی، با حضور اولیاء دم در زندان مرکزی یاسوج اجراء گردید.

نوشته شده توسط مدیریت در شنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۹:۴۹ ب٫ظ

دیدگاه