مدیرکل بیمه سلامت استان‌:

۷۰درصد مردم کهگیلویه و بویراحمد تحت پوشش بیمه سلامت هستند

کیان دهراب‌پور

مدیرکل بیمه سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۷۰ درصد مردم این استان تحت پوشش این بیمه هستند.

به گزارش دنا نما: کیان دهراب‌پور روز سه شنبه ۲۵ مرداد ماه ۱۴۰۱ در نشست خبری با خبرنگاران افزود: بیشترین جمعیت تحت پوشش بیمه سلامت این استان را روستاییان تشکیل می دهند.

وی اظهار کرد: با تمام بیمارستان‌های دانشگاهی استان طرف قرارداد هستیم و ۹۰ درصد هزینه بستری در بیمارستان‌ها پرداخت می‌شود.

مدیر کل بیمه سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: حدود یک ماه است که افراد تحت پوشش بیمه سلامت در بیمارستان تامین اجتماعی یاسوج پذیرش می‌شوند.

دهراب‌پور تصریح کرد: اگر کسی خدمتی نیاز دارد و شرایط آن در بخش دولتی نباشد می‌تواند از بیمارستان‌های خصوصی استفاده کنند و بیمه سلامت هزینه‌کرد آنها را پرداخت خواهد کرد.

وی ادامه داد: ۷۰ درصد هزینه آزمایشگاه، داروخانه و رادیولوژی به افراد تحت پوشش بیمه سلامت داده می شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به طرح دارویاری عنوان کرد: همه افراد تحت پوشش بیمه سلامت، نسبت به قبل با افزایش قیمت دارو مواجه نخواهند شد.

دهراب‌پور تاکید کرد: بیمه سلامت ظرفیت لازم را ایجاد کرده تا همه کسانی که تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستند می توانند با مراجعه به ۳۲ دفتر پیشخوان در سطح استان تحت پوشش بیمه سلامت قرار بگیرند.

وی در خصوص پوشش بیمه ای درمان ناباروری اظهار کرد: ۹۰ درصد هزینه‌های درمان ناباروری در بیمارستان شهید جلیل یاسوج و بیمارستان بی بی حکیمه(س) بر عهده بیمه سلامت است و در صورت استفاده از مراکز درمانی خصوصی با ارائه هزینه کرد خود، معادل تعرفه دولتی به آنها پرداخت می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: افراد ۱۸ سال به بالا که تحت پوشش پدر خود بودند و از پوشش آنها خارج و بیمه آنها قطع شده می توانند تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند.

دهراب‌پور ادامه داد: مطالبات داروخانه‌های استان و بیمه روستایی تا پایان تیرماه پرداخت شده است.

وی بیان کرد: ماهانه ۲۰ تا ۲۵ میلیارد تومان و در مجموع سالانه ۲۴۰ میلیارد تومان بابت هزینه بیمه به دانشگاه علوم پزشکی یاسوج پرداخت می‌کنیم.

  

نوشته شده توسط مدیریت در سه شنبه, ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲:۵۰ ب٫ظ

دیدگاه