فعال فرهنگی کهگیلویه وبویراحمد:

دیپلماسی دولت یازدهم اقتدار ایران را زیر سئوال برده است

ستار هدایت خواه
دنا نما: عضو جبهه پایداری با بیان اینکه سیاست منفعلانه و زلیلانه شخص ظریف در مورد حادثه منا و رد کردن دیدارش از سوی وزیر خارجه عربستان اقتدار ایران را زیر سئوال برد،افزود:انتظار می رفت آقای ظریف به عنوان مسئول وزارت خارجه که بخشی از این موضوع را در دست دارند با انتقاد صریح و قوی این فاجعه را محکوم کند نه به فکر دست دادن باشیطان باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنا نما؛ ستار هدایتخواه با انتقاد از عملکرد منفعلانه وزارت خارجه و دستگاه دیپلماسی ایران در قبال فاجعه منا عربستان گفت: عملکرد دستگاه دیپلماسی دولت یازدهم، ضعیف ترین عملکرد را در طول دوران انقلاب اسلامی داشته و به نوعی زلیلانه بوده و اقتدار ایران را زیر سئوال برده است.

 دستگاه دیپلماسی اقتدار ایران را زیر سئوال برد

وی با بیان اینکه سیاست منفعلانه و زلیلانه شخص ظریف در مورد حادثه منا و رد کردن دیدارش از سوی وزیر خارجه عربستان اقتدار ایران را زیر سئوال برد،افزود:انتظار می رفت آقای ظریف به عنوان مسئول وزارت خارجه که بخشی از این موضوع را در دست دارند با انتقاد صریح و قوی این فاجعه را محکوم کند نه به فکر دست دادن باشیطان باشد.

 دولت یازدهم نتوانست اقتدار یران را نشان دهد

فعال فرهنگی کهگیلویه وبویراحمد بیان کرد: سیاست ضعیفانه دستگاه دیپلماسی دولت یازدهم از این جهت بود که رئیس جمهور باید به نوعی اعتراض خودش را با نیمه کاره رها کردن سفرش به نیویورک آغاز می کرد، که این حرکت از سوی رئیس جمهور صورت نپذیرفت و مواضع محکمی هم در سازمان ملل از وی در قبال این حادثه شاهد نبودیم.

 هدایت خواه تصریح کرد: ترک و نیمه کاره کردن سفر نیویورک از سوی رئیس جمهور می توانست نوعی بازتاب جهانی نسبت به این موضوع  داشته باشد و به طریقی صدای انزجار مردم برای محکوم کردن این فاجعه را به جهانیان برساند.

 وی با انتقاداز عملکرد ضعیف دولت در قبال این حادثه و زود عبور کردن مسئولان دولت یازهم از این فاجعه گفت: حداقل اگر رئیس جمهور این کار را نکردند، وزیر امور خارجه ایران اسلامی به عنوان نماینده ملت باید این حرکت را انجام می داد وبا موضوع گیریهای قاطعانه این فاجعه عظیم را که باعث قتل عام افرادی بیگاه شده را محکوم می کرد.

 عملکرد منفعلانه آقای ظریف باعث زبان درازی حکام بی کفایت سعودی شد

هدایت خواه خاطرنشان کرد: متأسفانه مسئولان دولت یازدهم باعث شد که حکام خائن و بی کفایت آل سعود با بی احترلامی محض مسئولان دولت یازدهم را مورد خطاب قرار دهند.

 دولت یازدهم بجای نرمش قهرمانانه کرنش زلیلانه را در پیش گرفته است

وی کرنش نرم و منفعلانه مسئولان دیپلماسی دولت یازدهم در این موضوع را علمی غیر قابل دفاع دانست و افزود: احضار کاردان و شنیدن و گفتن سخن های بی هوده هیچ فایده ای که نداشت بلکه بی حرمتی ها را به ملت ایران به همراه داشت.

 عضو جبهه پایداری با بیان اینکه دولت باید در قبال این حادثه اول از همه وزیر عربستان را به نشانه اعتراض از ایران اخارج می کرد، بیان کرد:اگر به سیاست های زلیلانه وزارت خارجه در قبال این حادثه نگاه کنیم خواهیم فهمید که حتی حکام بی کفایت بحرین هم ما را تهدید کرده اند که اینها نشانه از ضعف دیپلماسی است.

 آقای ظریف بگوید، جواب وزیر خارجه عربستان نسبت به پیام تبریکش چگونه بود؟!

هدایت خواه تصریح کرد: حرکت دستگاه دیلماسی از این نظر زلیلانه بود که وزیر ملعون عربستان به ملاقات وزرات خارجه ایران تن نمی دهد و در کل یک پاتک به وزیر خوش خیال ما بود که در اولین روزهای انتصاب این جوان سر خود آل سعود به او تبریک گفت.

 اقتدار ایران اینگونه نیست که جلوی امیر کویت زانو بزنی

وی حرکت زلیلانه ظریف در برابر امیر کویت را عملی غیرقابل بخشش دانست و افزود: اگر امروز ایران اسلامی خودش را کشوری مقتدر در منطقه می داند باید در برابر این حرکت نابخشودنی ظریف که در جلوی امیر کویت زانو می زند، جواب بخواهد.

 جای دفاع ندارید؟!

نماینده سابق مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا،بیان کرد:اینگونه حرکت های منفعلانه و زلیلانه از سوی دستگاه دیپلماسی کشور جای دفاع ندارد.

 هدایت خواه بیان کرد: اگر وزارت خارجه دولت یازدهم امروز به هر طریقی از سیاست مقتدر گونه خودش دفاع می کند، پس وزیر آل سعود و کشور عربستان حاضر به وزیر صادر کردن و ملاقات با او نیست.

 وی تصریح کرد، اینها همه نشانه از ضعف استراتژیک و رفتار زلیلانه مسئولان این دولت در برابر دشمن است که اقتدار ایران اسلامی در منطقه را زیر سئوال بدره است.

 دیگر کشورها در برابر این فاجعه چه رفتاری داشتند

عضو جبهه پایدار ی بیان کرد: اگر مشابه این فاجعه در کشورهای دیگر اتفاق می افتاد برخوردهای جدی تر و خشن تری از مسئولان آن دولت ها در قبال این حادثه را شاهد بودیم.

 اقتدار رهبر انقلاب حکام بی کفایت عربستان را حاضر به معذرت خواهی کرد

هدایت خواه گفت: اگر برخورد مقتدرانه رهبری در برابر حکام بی کفایت عربستان نبود، هنوز هم عربستانی ها به توهین ها و رفتارهای زشت خود در قبال زائران و ملت ایرانی ادامه می دانند.

 ذهن آقای ظریف بیشتر معطوف به دست دادن با شیطان بود تا مردم ایران

وی با بیان اینکه متأسفانه آقای ظریف بیشتر از اینکه به دنبال سهم خواهی ملت از حکام آل سعود بی کفایت باشد به دنبال دست دادن با اوبا بود، تصریح کرد: سیاست وزیر خارجه دولت یازدهم با اصول سیاست وزارت خارجه یک کشور اسلامی که  برپایه حکمت، مصلحت و قدرت پایه گذاری شده است ، سازگار نیست.

 سیاست دولت یازدهم زلیل نشان دادن ایران بوده تا اقتدار

فعال فرهنگی هم استانی دیل اصلی دست دادن ظریف با شیطان بزرگ و دشمن شماره یک ایران اسلامی را مبانی فکری،سیاسی و تنش زدایی این آقایان در روابط سیاسی و کوتاه آمدن در برابر دشمن دانست و افزود: دولت یازدهم  نشان داده است حاضر است تن دادن به زلت را بپذیرد و با کدخدادی خود خوانده خود یا همان آمریکا سازش کند.

 هدایت با انتقاد از این سیایت دستگاه دیپلماسی دولت یازدهم، گفت:اگر مبانی که دولت یازدهم  در پیش گرفته است هرچه جلوتر برود به حیثیت بین المللی ایران اسلامی لطمه وارد وارد خواهد کرد.

 راستی آقای روحانی عزت پاسورت ایرانی چه شد؟!

وی با انتقاد از سیاست رئیس دولت یازهم گفت: آقای رئیس جمهور بگوید عزت و افتخار پاسپورت ایرانی به کجا رفت.

 هدایت خواه بیان کرد: آقای روحانی بگوید وقتی وزیر خارجه عربستان سعودی شما را بی محل می کند و حاضر نیست به شما ویزا بدهد آیا عزت پاسپورت ایرانی است.

 عضو جبهه پایداری با بیان اینکه این گونه رفتارها همه نشان از زلالت و منفعلی دستگاه دیپلماسی می دهد، بیان کرد: اینگونه رفتارها از سوی این دستگاه دولتی با مبانی دیپلماسی  مقتدر گونه ملت هم پا نیست.

 همه می دانند که این آقایان از خطوط قرمز نظام عدول کردند

هدایت خواه به حاشیه های دست دادن ظریف با اوباما در صحن سازمان ملل اشاره داشت و گفت: اینها رفتار ها نشانه از عدول کردن این آقایان از خطوط قرمز نظام است.

 دستهای که در دست های شیطان قرار می گیرد دستهای آلوده ای است

وی بیان کرد: دستهای که در دست های شیطان قرار می گیرد دستهای آلوده ای است و به هیچ وجه نمی تواند شایسته ملت وتدبیر جامعه ملی ایران اسلامی در برابر کفار باشد.

  نماینده پیش مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا خاطر نشان کرد: انتظار می رود که نمایندکان مجلس از عزت و اعتبار ایران اسلامی در قبال این موضوع دفاع کنندو با کسانی که این زلت بر تن ملت ایران اسلامی چسپاندند،با استیضاح وزیر خارجه برخورد جدی کنند.

منبع: بویرخبر

  

نوشته شده توسط مدیریت در چهارشنبه, ۱۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۷:۵۸ ق٫ظ

دیدگاه