پیوند موفق سر قطع‌شده یک پسربچه + تصاویر

دنا نما: دانشمندان استرالیایی در یک عمل جراحی معجزه‌آسا توانستند سر پسربچه ۱۶ماهه‌ای را که بر اثر تصادف از داخل قطع شده بود، مجدداً به گردنش پیوند بزنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنا نما؛ این پسربچه که جکسون تیلور نام دارد، در روز ۲۴ شهریور در زمان سفر به‌همراه مادر و خواهرش با یک خودروی دیگر تصادف کرد و شدت تصادف به‌حدی بوده که باعث جدا شدن سر وی از گردنش و پارگی داخلی شده است.

جکسون به یک بیمارستان در بریزبن منتقل شد که در آن پزشکان مجرب طی یک عمل جراحی شش‌ساعته با استفاده از سیم و یک تکه از دنده او موفق به پیوند مجدد مهره‌های گردن این کودک شدند.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-10-07 10:53:55Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

پیوند سر

جف اسکین، جراح ستون فقرات معروف به “پدرخوانده عمل جراحی ستون فقرات استرالیا” که رهبری این عمل جراحی شامل اتصال یک دستگاه halo به جمجمه کودک و ثابت نگه داشتن او تا زمانی‌که مهره‌های گردن به‌طور کامل جوش بخورند، را به‌عهده داشت، اظهار کرد: بسیاری از کودکان بر اثر آسیبی که در وهله اول می‌بینند، زنده نمی‌مانند و حتی اگر زنده مانده و احیا شوند نیز ممکن است هرگز نتوانند حرکت کنند و یا به‌صورت طبیعی نفس بکشند.

وی افزود: وضعیت جکسون بدترین نوعی بود که تا به حال مشاهده کرده‌ام.

جکسون بسیار خوش‌شانس بود که اعصاب حیاتی او دچار آسیب غیر قابل جبران و یا بر اثر نیروی حاصل از برخورد، قطع نشدند. به‌دلیل سن کم این نوزاد، بهبودی وی به‌سهولت انجام شد. بدن کودکان در این سن، ظرفیت احیای بیشتری نسبت به بدن افراد مسن دارد. این کودک در حال حاضر برای نگه داشتن بدن خود در حالت ثابت باید تا هشت هفته ابزار مخصوصی را بپوشد و پس از آن می‌تواند به‌صورت طبیعی و سالم به زندگی خود ادامه دهد.
والدین جکسون، جراحی و احیای پسرشان را چیزی شبیه به یک معجزه اعلام کردند.
منبع: ایسنا

۱ نظر

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.