نماینده مردم بویراحمد و دنا در جمع مردم زیلایی:

واژه محرومیت باید از استان کهگیلویه و بویراحمد رخت بربندد

غلام‌محمد زارعی
 دنا نما: نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس از گازرسانی به منطقه زیلایی خبر داد و گفت: نقشه‌های مطالعاتی اولیه برای گازرسانی به زیلایی در حال انجام بوده و امیدواریم پیگیری‌ها بتواند این برآوردها را به هر طریق عملیاتی کرده و در مسیر اجرایی قرار دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنا نما، غلام‌محمد زارعی در جمع مردم دهستان زیلایی با بیان اینکه مردم زیلایی مردمی پرافتخار و سلحشور هستند، اظهار داشت: سیمای زیلایی در حال فاصله گرفتن از محرومیت است. محرومیت پسوند خوبی برای استان ما نیست، بنابراین این واژه باید به طور کامل از استان ما و دهستان زیلایی رخت بربندد.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس با بیان اینکه ظرفیت‌های خوبی برای توسعه در منطقه زیلایی وجود  دارد، گفت: اولویت‌ها را پیگیری می‌کنیم تا سیمای زیلایی را آنچنان که شایسته است، بسازیم.

زارعی بیان کرد: به شمال قول داده بودیم که زیلایی از بن‌بست خارج شود، امروز ۳۵ کیلومتر محور ارتباطی در زیلایی ساخته شده و با اتصال به مرز استان چهارمحال و بختیاری از طریق جاده آسفالته به طور کامل از بن‌بست جاده‌ای خارج شده است.

وی ابراز کرد: عملیات اجرایی ۱۵ کیلومتر جاده آنتنی روستایی نیز با اعتبار بیش از هفت میلیارد تومان به زودی در دهستان زیلایی شروع و امیدواریم این پروژه نیز به سرعت به بهره‌برداری برسد تا مردم بتوانند از طریق جاده‌های آسفالته به جاده اصلی دسترسی پیدا کنند.

رئیس مجمع نمایندگان کهگیلویه و بویراحمد درباره مشکل نبود گاز در زیلایی نیز گفت: نقشه‌های مطالعاتی اولیه برای گازرسانی به زیلایی در حال انجام بوده و امیدواریم پیگیری‌ها بتوانند این برآوردها را به هر طریق عملیاتی کرده و در مسیر اجرایی قرار دهند.

زارعی اظهار کرد: از مدیرکل راه و شهرسازی خواستیم تا گردنه پوله که از نقاط سخت‌گذر و حادثه‌خیز به ویژه در ایام بارندگی است با یک مسیر جدید اصلاح شود و قول مساعد برای اصلاح این مسیر گرفتیم.

وی در رابطه با مشکل فضاهای ورزشی در زیلایی نیز با بیان اینکه جوانان این منطقه تاکنون از فضاهای ورزشی مناسب برخوردار نبوده‌اند، گفت: از مدیرکل ورزش و جوانان درخواست کردیم تا از نزدیک جمعیت منطقه را ببیند تا برای ایجاد امکانات ورزشی در چندین نقطه این منطقه تأمین اعتبار شده و جوانان زیلایی بتوانند از این حق مسلم خود برخوردار شوند.

زارعی با بیان اینکه برای بحث اشتغال و ایجاد درآمد پایدار باید از ظرفیت‌های داخلی استفاده کنیم، گفت: منطقه زیلایی مستعد کشت درخت مورد، انگور و انجیر دیم است و می‌توان این درختان را در اراضی شیب‌داری که در دسترس مردم قرار دارد، کشت کرد.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس با بیان اینکه برای کشت این درختان تسهیلات در اختیار مردم قرار داده شده و محصول آنها نیز خرید تضمینی می‌شود، بیان کرد: مردم از فردا به اداره منابع طبیعی مراجعه کرده تا پیشنهاد آنها بررسی شود.

زارعی گفت: تأمین آب بیش از ۲۷۰ هکتار از اراضی کشاورزی منطقه موردزرد زیلایی از دیگر پروژه‌های مهم این دهستان است که هم‌اکنون بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی به اقدامات اداره‌کل عشایر برای رفع مشکلات عشایر زیلایی اشاره داشت و گفت: آنگونه که مدیرکل عشایر استان می‌گوید برای تأمین آب شرب عشایر منطقه زیلایی به اندازه کافی تانکرهای تاشو و دیگر امکانات در اختیار آنها قرار داده شده است.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس ابراز کرد: سال گذشته قول دادیم که مسیر شبلیز به مرکز بخش را بهسازی کنیم و حالا باید بگوییم که بهسازی این مسیر از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار بوده و قرار است با تأمین قیر و اعتبار موردنیاز به سرعت ساخته شود.

زارعی با بیان اینکه تبدیل شدن زیلایی به بخش جزء اولویت‌ها، مصوبات و پیگیری‌های ماست، گفت: به محض اتمام طرح جامع تقسیمات کشوری، زیلایی را صاحب بخش می‌کنیم.

وی در رابطه با مشکلات آنتن‌دهی تلفن همراه در برخی نقاط زیلایی نیز گفت: متأسفانه قول مخابرات برای رفع مشکلات مخابراتی هنوز به ثمر ننشسته و امروز ما فریاد می‌زنیم که اگر مسئولان در خوابند بیدار شوند، زیرا بحث مخابرات از اهمیت زیادی برخوردار بوده و مجددا آن را پیگیری می‌کنیم.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مسئله زیرساخت‌های ارتباطی دهستان زیلایی را حل کرده و مسئله اشتغال جوانان این منطقه را نیز پیگیری می‌کنیم، افزود: دو اقدام فرهنگی در زیلایی در دستور کار ما قرار داشته و در این راستا مبلغ ۱۰ میلیون تومان برای مرمت و زیباسازی دو مسجد در دو روستای زیلایی اختصاص می‌دهیم.

  

نوشته شده توسط مدیریت در سه شنبه, ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۵ ب٫ظ

دیدگاه