نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس:

پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات در کهگیلویه و بویراحمد تاسیس شود

غلام‌محمد زارعی

دنا نما: نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار می‌رود وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات در زمینه اخذ مجوز به استان کهگیلویه و بویراحمد برای تاسیس پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات همکاری کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنا نما، غلام‌محمد زارعی در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: انتطار می‌رود محمدجواد آذری‌جهرمی نسبت به اخذ مجوز پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات این استان به یکی از دانشگاه ها از جمله دانشگاه آزاد و یاسوج اقدام کند.

وی عنوان کرد: در صورت تاسیس این پژوهشکده پایه‌ای برای توسعه فعالیت‌های مخابراتی و ارتباطی در این استان به همت نیروی انسانی نخبه بومی فراهم می‌شود.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی خواستار تسریع در روند اتصال روستاهای این استان به اینترنت پر سرعت شد و افزود: امروزه یکی از مهمترین مطالبات مردم داشتن ارتباط اینترنتی است و مطالبه این مهم برای مردم به یک اولویت تبدیل شده است.

زارعی ابراز کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان کریدور جنوب به شمال یکی از پرترافیک‌ترین محورها در زمینه بار و مسافر بوده که نباید نقطه کوری در زمینه آنتن دهی تلفن همراه داشته باشد.

این مسئول گفت: سایتهای ایجاد شده تلفن همراه در نقاط مختلف این استان به دلیل نبود نگهداری درست و شارژ مناسب در برخی مواقع با قطعی روبه‌رو می‌شود.

  

نوشته شده توسط مدیریت در پنجشنبه, ۰۹ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۳:۵۶ ب٫ظ

دیدگاه