مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:

ثبت ۳۹۶پرونده همسرآزاری در استان/۴۹ شکایت متعلق به مردان است

پزشک قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد
دنا نما: مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی شش ماهه نخست سال جاری، ۳۹۶ پرونده در رابطه با همسر آزاری در پزشکی قانونی استان تشکیل شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنا نما، کامروز امینی پیش از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این تعداد پرونده افزایش ۲۶ درصدی نسبت به شش ماهه نخست سال قبل را نشان می دهد.

امینی خاطرنشان کرد: از تعداد پرونده های تشکیل شده در رابطه با همسر آزاری در شش ماهه نخست امسال، ۴۹ مورد از شکایت در رابطه با همسر آزاری ها در حوزه مردان و شکایت ثبت شده توسط مردان بوده است.

امینی همچنین تاکید کرد: طی شش ماهه نخست سال ۹۵، ۳۱۴ مورد پرونده در رابطه با همسر آزاری در پزشکی قانونی استان تشکیل شده است.

امینی به تلفات حوادث رانندگی در استان اشاره کرد و گفت: از ۹۱ مورد فوتی های ناشی از حوادث رانندگی در سطح جاده های استان در مدت زمانی شش ماهه نخست سال جاری، ۶۱ مورد مربوط به شهرستان های بویراحمد و دنا، ۱۱ مورد گچساران و ۱۹ مورد در حوزه کهگیلویه است.

وی افزود: ۶۷ درصد از فوتی های حوادث رانندگی در جاده های استان طی شش ماه ابتدایی امسال، متعلق به شهرستان های بویراحمد و دنا است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان ابراز داشت: در حوزه مسیرهای وقوع تصادفات، ۷۸ درصد فوتی ها در مسیرهای برون شهری بوده است.

وی افزود: ۷۱ مورد از فوتی ها در مسیرها برون شهری، ۱۵ مورد در مسیرهای درون شهری و ۵ فوتی در حوزه جاده های روستایی است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان گفت: از تعداد ۹۱ فوتی حوادث رانندگی استان در شش ماهه نخست سال، ۵۴ درصد متاهل بوده اند و همچنین ۶۵ نفر از فوتی ها مرد، و ۲۶ نفر زن است.

امینی با اشاره به زمان وقوع این تصادفات ابراز داشت: ۶۴ درصد از تصادفات فوتی در روز، ۳۰ درصد در شب و ۶ درصد در زمان غروب و یا طلوع آفتاب بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان با بیان اینکه ۵۴ مورد از فوتی های تصادفات رانندگی شش ماهه ابتدایی سال جاری مربوط به محل حادثه است، افزود: ۲۸ نفر از این افراد در بیمارستان و ۹ نفر دیگر در زمان انتقال جان خود را از دست داده اند.

امینی به ماه های پر حادثه  سال در حوزه حوادث رانندگی منجر به فوت اشاره کرد و گفت: فروردین ماه با ۲۰ مورد، مرداد با ۱۸ و خرداد با ۱۷ مورد فوتی در صدر ماه های پر حادثه قرار گرفتند.

  

نوشته شده توسط مدیریت در شنبه, ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۷:۰۶ ب٫ظ

دیدگاه