یادداشت/شهرام مهدوی‌مطلق

محسن‌جان؛ تو سربلند و بی‌سر رفتی و آن طرف‌تر دو ورزشکار ناجوانمردانه….

شهرام مهدوی‌مطلق

دنا نما: عاشق کجا و عاشق نما کجا؟ بافتن کجا و یافتن کجا؟ می‌دانیم ما را لایق اینگونه رفتن نیست؟ اما ز ما بیچارگان زان سو نخندید؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنا نما، شهرام مهدوی‌مطلق رئیس بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد طی یادداشتی در رثای شهید محسن حججی آورده است: در رسای شهید مدافع محسن جان تو را چه بنامم، ثنایت نتوانم؟.

محسن شهید، در رسایت نمی‌دانم چه بگویم، در ثنایت نیز مانده‌ایم، فراتر از کلمه‌اید و در واژه‌ها نمی‌گنجید و بیرون از محدوده ستایشید. اما مگر می‌توان قداست حیات تو را تقدیس نکنیم و مگر می‌شود عظمت روح  را در وجود تو ببینیم ولی در مقابلش تعظیم نکنیم؟ جلالت شما تجلیل می‌طلبد و بزرگی و معنویت و خلوص شما رزمنده مومن و مهذب، بزرگداشت لازم دارد.

هرچند با بغض، اما بلند می‌گویم شهادتت مبارک و تردید نداریم که خون سرخ تو، ترسیم کننده ظفر خواهد بود و سر بریده تو چون اربابت حسین علیه‌السلام پیام آور شکوفایی و پیک رهایی خواهد بود.

شما بر بال سفید کدام ملک نشسته بودی که با آرامش در برابر جلادان هراسان وحشی به سوی معبود شتافتی؟ جریان خون سرخ کدام شهید را در وجودتان احساس کردید و در نماز شبتان با خدا چگونه سرودی و خدایت را با دیده بصیرت چگونه دیدی؟ شما در زیارت عاشورا با حسین علیه‌السلام چه گفتید و چگونه گفتید که اینگونه کربلایی شدید؟ نمی‌دانم اسماعلیت را قربانی کردی یا خود اسماعیل بودی و جان برکف به کوی دوست شتافتی؟ شما ولی زمان را چگونه درک کردی که به عشقش این چنین به رقص در آمدی.

عاشق کجا و عاشق نما کجا؟ بافتن کجا و یافتن کجا؟ می‌دانیم ما را لایق اینگونه رفتن نیست؟ اما ز ما بیچارگان زان سو نخندید؟

محسن شهید، شما سربلند و بی سر رفتی، ولی ما دربرابر دیدگان گریان طفل دوساله‌ات چه کنیم و چگونه تاب بیاوریم، ناسپاسی‌ها و نامهربانی و زخم زبان مدعیان پوچ اندیش را!
چگونه باور کنیم در روزی که تو به دست جلادان صهیونیستی، پای دار رفتی، آن طرف‌تر دو نفر دیگر از جوانان این مرز و بوم با کمال تاسف و تالم در قامت ورزشکار ایرانی که سال‌ها پول و قوت لایموت ملت به پایشان ریخته شد و از شبکه ملی جمهوری اسلامی ایران بارها به عنوان الگو به رخ دیگران کشیده شدند، ناجوانمردانه و پلیدانه به چمن مسابقه با رژیم تروریست پرور و پشتیبان اصلی داعش و داعشیان رفتند و واکنش مسئولان در حد یک محکومیت ظاهری بود؟! و
از هشت خوان حماسه گذشتید و ما هنوز؟       در ابتدای حادثه با شرم روبرو

  

نوشته شده توسط مدیریت در دوشنبه, ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۷:۵۵ ق٫ظ

دیدگاه