نیروی متخصص در کهگیلویه و بویراحمد نور چشمی‌ها هستند

احمد عریان

دنا نما: رئیس دانشگاه یاسوج با اشاره به مشکلات و عدم توسعه یافتگی بخش صنعت استان گفت: در کهگیلویه و بویراحمد نیروهای متخصص نورچشمی‌ها یا همان خاله، خورزوها هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنا نما، احمد عریان در همایش  طرح توانمندسازی و توسعه پایدار(تاپ) با اشاره به اینکه ژاپن به عنوان یکی از قدرت‌های برتر اقتصادی دنیا، نفت و گازی در اختیار ندارد، گفت:  ۴۱ سال از انقلاب می‌گذرد باید ببینم کشوری مانند ژاپن چه راهی را پیمود که موفق شد و چرا این راه‌ها را کشور ما نرفت؟!

رئیس دانشگاه یاسوج عنوان کرد: چرا در طول این همه سال نتوانستیم ساده‌ترین نیازمندی‌هایمان را خودمان بسازیم؟ یا چرا باید در طول این همه مدت نفت را با قیمت آب بفروشیم یکی از نقض‌های ما این است که نیروی انسانی ماهر، کارآمد و کارشناس خبره در حوزه صنعت نداریم.

وی بیان کرد: مشکل نبود نیروی انسانی متخصص در استانی مانند کهگیلویه و بویراحمد بیشتر حس می‌شود چرا که در این استان نیروی متخصص و متبحر کسی است که خاله و خورزویی ما باشد.

این مسئول دانشگاهی با اشاره به عدم توجه به شایسته سالاری در استان گفت: زیبنده نیست کهگیلویه و بویراحمد با داشتن ۱۰ درصد منابع آبی کشور، ۲۰ درصد صنعت نفت و گاز، منابع طبیعی خدادادی، وجود گونه‌های منحصر به فرد گیاهی محروم و توسعه نیافته لقب بگیرد، برای رهایی از این وضع باید نیروهای متخصص را به کار بگیریم و از داشتن نگاه خاله، خورزویی دور شویم.

عریان با اشاره به اینکه ایجاد ارتباط میان صنعت و دانشگاه می‌تواند بسیاری از مشکلات را در استان کهگیلویه و بویراحمد حل و فصل کند، افزود: ارتباط میان صنعت و دانشگاه می‌تواند این وضع را اصلاح کند.

رئیس دانشگاه یاسوج یادآور شد: در کشور ارتباط میان صنعت و دانشگاه ضعیف است و در این استان هنوز باید بر روی ارتباط میان دانشگاه و صنعت کار شود، دانشگاه یاسوج دانشگاه معتبر و در زمره دانشگاه‌های نیم درصد است اما مدیران  این استان کارهای پژوهشی خود را به دانشگاه‌های سایر استان‌ها واگذار می‌کنند.

وی با بیان اینکه ۹۱ طرح میان صنعت و دانشگاه به امضاء رسیده گفت: اساتید و دانشگاهیان در دانشگاه یاسوج آمادگی همکاری بیشتر با بخش صنعت برای رشد و توسعه را دارند.

  

نوشته شده توسط مدیریت در چهارشنبه, ۱۲ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۹ ب٫ظ

دیدگاه