- دنا نما - http://denanama.ir -

۲۳۱ پروژه عمرانی و اقتصادی در کهگیلویه وبویراحمد افتتاح می شود

دنا نما:  معاون عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: ۲۳۱ طرح عمرانی و اقتصادی همزمان با سفر رئیس جمهوری و اعضای دولت تدبیر و امید به این استان افتتاح می شود.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنا نما، رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت فردا (یکشنبه) ۲۴ مرداد در سی امین سفر استانی خود به کهگیلویه وبویراحمد سفر می کند.

پژمان نیک اقبالی روز شنبه افزود:مجموع اعتبار هزینه شده برای این پروژه ها افزون بر هفت هزار و ۵۶۰میلیارد ریال است.
وی تصریح کرد: حدود دو هزارو ۸۰ میلیارد ریال از این میزان در بخش دولتی و پنج هزار و ۴۸۰میلیارد ریال نیز در بخش خصوصی برای این پروژه ها هزینه شده است.
نیک اقبالی افزود: ۶پروژه مهم نیز به نمایندگی از سایر طرح های عمرانی قابل افتتاح توسط رئیس جمهوری و به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح خواهد شد.
وی برخی از طرح های مهم افتتاحی در سفر هیات دولت به این استان را شامل کارخانه سیمان مارگون با ظرفیت روزانه افزون بر سه هزارو ۳۰۰ تن، کارخانه آجر دهدشت، بهسازی روستاها، طرح های گازرسانی به روستاها، پروژه های گردشگری و چهار خطه شدن راه های ارتباطی ذکر کرد.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به کارنامه درخشان دولت تدبیر وامید در این استان گفت: یکهزارو ۱۱۵ طرح عمرانی و اقتصادی از دهه فجر سال ۹۲ تا پایان سال ۹۴ در این استان به بهره برداری رسیده است.
نیک اقبالی مجموع اعتبار هزینه شده برای این تعداد طرح افتتاحی در کهگیلویه و بویراحمد را با وجود محدودیت منابع مالی در کشور افزون بر ۱۱۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد.
وی افزود: از این میزان اعتبار هزینه شده حدود سه هزار و ۸۴۰ میلیارد ریال مربوط به طرح های افتتاحی اقتصادی بوده است.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد طرح های افتتاحی و کلنگ زنی اعم از اقتصادی و عمرانی از دهه فجر سال ۹۲ تا پایان سال ۹۴ در این استان را یکهزار و ۳۰۴ مورد دانست و بیان کرد: کمتر از ۱۰ درصد از این تعداد معادل ۱۸۹ طرح کلنگ زنی بوده است.
نیک اقبالی اظهار کرد: کهگیلویه و بویراحمد با آغاز به کار دولت یازدهم میراث دار بیش از یکهزار و ۸۰۰ طرح عمرانی نیمه تمام و راکد از دولت گذشته بود.
حجت الاسلام حسن روحانی ساعت ۹:۳۰ دقیقه ۲۴ مرداد امسال در ورزشگاه تختی یاسوج در جمع مردم این شهر سخنرانی می کند.
دیدار با علما، نخبگان و ایثارگران، شرکت در نشست شورای اداری، افتتاح طرح های مختلف عمرانی و اقتصادی به صورت ویدئو کنفرانس و شرکت در نشست خبری از دیگر برنامه های مهم سفر یک روزه رئیس جمهوری و دولتمردان یازدهم به کهگیلویه و بویراحمد است.
استان کهگیلویه وبویراحمد با جمعیتی بیش از ۷۰۰هزار نفر حدود یک درصد جمعیت کشور را داراست.
این استان دارای هشت شهرستان، ۱۷ شهر و یک هزار و ۶۷۶ روستای دارای سکنه است.

۰ [1]
[2]