رئیس دانشگاه یاسوج:

۱۲ پروژه عمرانی در دانشگاه یاسوج اجرا می‌شود

رییس دانشگاه یاسوج
رئیس دانشگاه یاسوج از اجرای ۱۲ پروژه عمرانی در این دانشگاه خبر داد و گفت: در آینده نزدیک درمانگاه این دانشگاه به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنا نما، محمدرضا رحیمی عصر امروز در جمع خبرنگاران به تشریح میزان پیشرفت برخی از پروژه‌های عمرانی فعال این دانشگاه پرداخت و اظهار داشت: باتوجه به اینکه دانشگاه در حوزه زیرساخت با مشکلاتی رو به رو بود در طی دو سال گذشته نسبت به توسعه زیرساخت‌های این دانشگاه اقدام شد.

رئیس دانشگاه یاسوج با اشاره به وضعیت نامطلوب اقتصادی در کشور، گفت: در تابستان گذشته و با استفاده از فضاهای بلا استفاده دانشگاه خوابگاهی با ظرفیت ۵۰۰ نفر به ظرفیت خوابگاه‌های این دانشگاه اضافه شد.

وی یکی از مشکلات این دانشگاه در ساخت و اتمام پروژه‌های عمرانی را استفاده از مشاوران غیربومی و ایجاد سازه‌های نامناسب عنوان کرد و افزود: به عنوان مثال ساختمان‌های دانشکده علوم و فنی گریبان گیر اختلاف سلیقه مشاوران بوده که با رایزنی‌ها و پیگیری‌های انجام شده اکنون شاهد پیشرفت فیزیکی مناسبی در دانشکده فنی هستیم.

رحیمی گفت: یکی از دلایل سرعت رشد و توسعه پروژه‌های عمرانی این دانشگاه استفاده از توانایی و ظرفیت کارشناسان و مهندسین بومی استان است.

وی با بیان اینکه طرح تحول خدمات رفاهی دانشجویی دانشگاه از فروردین ماه امسال آغاز شد، اظهار داشت: پروژه‌هایی از جمله ساختمان درمانگاه دانشگاه، آشپرخانه صنعتی، زمین چمن مصنوعی و پیست دوومیدانی، بازارچه دانشجویی، خوابگاه متاهلی، سالن‌های ورزشی، کتابخانه مرکزی، محوطه سازی یادمان شهید گمنام و محیط پیرامون آشپزخانه صنعتی، سالن ورزشی سلامت و خوابگاه دختران از جمله پروژه‌های تعریف شده در این طرح است.

رئیس دانشگاه یاسوج افزود: طرح درمانگاه این دانشگاه با اعتباری بیش از ۲۰۰ میلیون تومان شامل اتاق پزشک، اتاق دندانپزشک، دو اتاق تزریقات و پانسمان، اتاق احیا و داروخانه است که کار ساخت آن به اتمام رسیده و حوزه معاونت دانشجویی مشغول تجهیز آن است.

وی با اشاره به اینکه فرایند احداث آشپزخانه صنعتی با زیر بنایی بالغ بر ۶۰۰ متر و اعتباری معادل ۶۰۰ میلیون تومان از ۶ ماه پیش شروع شده است، افزود: پیش بینی می‌شود این طرح تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.

رحیمی عنوان کرد: کار احداث دو سالن ورزشی با متراژی حدود سه هزار متر مربع و اعتباری در حدود ۲٫۵میلیارد تومان از چهار ماه پیش آغاز شده است و پیش بینی می‌شود تا پایان سال افتتاح شود.

وی با اشاره به ساخت بازارچه دانشجویی گفت: ساخت این بازارچه با زیر بنایی بالغ بر ۶۰۰ متر مربع و در قالب ۱۲ غرفه از حدود دو ماه پیش آغاز شد و تا دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

رحیمی با بیان اینکه خوابگاه متاهلی با زیربنایی حدود ۱۰ هزار مترمربع در این دانشگاه ساخته می‌شود،عنوان کرد: طراحی خوابگاه متأهلی به اتمام رسیده است و به زودی مناقصه ساخت این خوابگاه برگزار و پیمانکار انتخاب می‌شود.

رئیس دانشگاه یاسوج با اشاره به مشکلات کتابخانه مرکزی این دانشگاه، اظهار داشت: عدم جانمایی مناسب سالن‌های مطالعه خواهران و برادران، جانمایی نامناسب اتاق‌های اداری و وجود فضاهای اضافی و پرت در این ساختمان از جمله اشکالات طراحی بوده است.

وی افزود: با بازبینی نقشه‌ها تغییرات لازم اعمال شد به طوری که در فضای جدید میزان تامین آسایش و راحتی فضا تا حد بالایی افزایش یافته است.

  

نوشته شده توسط مدیریت در چهارشنبه, ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۰ ب٫ظ

دیدگاه