استقرار میز خدمت در روستاهای حاشیه دنا

۴۱۰۲۳۴۷_۶۳۰

دنا نما: برای نخستین بار میز خدمت و پاسخ گویی به مطالبات زیست محیطی مردم در روستاهای حاشیه مناطق حفاظت شده دنا مستقر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنا نما، در این دیدار مدیرکل حفاظت محیط زیست استان پس از شنیدن مطالبات زیست محیطی نمایندگان مردم روستا گفت: گشت ویژه شبانه برای ممانعت از قطع درختان در مناطق حفاظت شده این استان تشکیل و راه اندازی شده و تاکنون چندین مورد شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی شده‌اند.

سید اسد الله هاشمی با تاکید بر اینکه هیچ گونه کم کاری برای حفظ منابع طبیعی و محیط زیست پذیرفتنی نیست، عنوان کرد: مدیریت جدیدی برای ارتقای سطح مناطق حفاظت شده دنا تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه برای اولین بار میز خدمت اداره کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد در روستاهای واقع در دل مناطق حفاظت شده دایر شده است، گفت: این اقدام به منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری، رئیس جمهور، رئیس سازمان و استاندار استان در زمینه تکریم مردم انجام شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه حفاظت بدون مردم معنایی ندارد، افزود: ذخیره گاه دنا یک سرمایه ارزشمند بین المللی بوده که انتظار می‌رود توسط جوامع محلی هوشمندانه حفاظت شود .

وی گفت: به دنبال منابع جدید مالی حاصل از درآمدهای مناطق حفاظت شده از جمله صدور پروانه شکار، اقامتگاه بوم گردی و گردشگری و هزینه کرد این گونه درآمدها در روستاهای واقع در منطقه حفاظت شده دنا در راستای امر حفاظت و مشارکت مردم هستیم و معتقدیم درآمدهای حاصله باید در همان منطقه برای فرهنگ سازی، تجهیز مدارس و کارهای عام المنفعه هزینه شود.

  

نوشته شده توسط مدیریت در یکشنبه, ۰۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۰ ق٫ظ

دیدگاه