رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور:

برخورد شدید با ورود نیروهای نظامی و انتظامی در فعالیت های انتخاباتی

حجت الاسلام محمدکاظم بهرامی

 دنانما: رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور گفت : براساس قانون هر گونه ورود نیروهای نظامی و انتظامی اعم از فرماندهان،کادر و سربازان وظیفه به انتخابات و جانبداری از نامزدی خاص ممنوع است و با متخلفان بر اساس قانون برخورد خواهد شد.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنانما؛ حجت الاسلام محمدکاظم بهرامی عصر سه شنبه در همایش پیشگیری از جرم نیروهای مسلح کهگیلویه و بویراحمد به اهمیت دو انتخابات پیش رو در اسفند امسال اشاره کرد و گفت: هر گونه جانبداری از نامزدی خاص ممنوع است و با متخلفان بر اساس قانون به شدت برخورد می شود.

وی با بیان اینکه این کاهش جرائم بر اساس وضعیت استان ها متفاوت است،افزود: جرایم نیروهای نظامی و انتظامی کشور در شش ماه اول امسال کاهش یافته است.
این مسئول اظهار کرد: جرائمی که در نیروهای مسلح به عنوان جرائم نظامی و انتظامی شناخته می شود در سایر نهادها جرم نیست و حداکثر تخلف محسوب می شود.
وی بیان کرد: به دلیل اهمیت فعالیت نیروهای مسلح، دستور باید کاملا اجرا و انضباط به طور کامل رعایت شود و افراد نظامی در صورت تخلف از دستور و انضباط مجرم شناخته می شوند.
حجت الاسلام بهرامی اظهار کرد: در مجموع جرائم رخ داده در بدنه نیروهای مسلح در مقایسه با سطح جامعه کمتر است اما این سازمان تمام جرائم را مهم تلقی می کند و با دقت مورد رسیدگی قرار می دهد.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور گفت: اگر جرمی در نیروهای مسلح رخ دهد علاوه بر لطمه زدن به حیثت سازمان ،بی اعتمادی عمومی در جامعه را در پی دارد.
حجت الاسلام بهرامی ادامه داد:اگر نیروی نظامی از حضور در محل خدمت سرباز زند بر اساس قانون مورد پیگرد قانونی قرار می گیرد و به دادگاه نظامی معرفی می شود.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد هم در این نشست پیشگیری از وقوع جرم را مقدم بر برخورد و زندان خواند و افزود:با انجام کارهای پژوهشی و علمی می توان به روش های درست پیشگیری از وقوع جرم دست یافت.
سید موسی خادمی افزود:دستگاههای که خود مسئول تامین نظم و امنیت هستند باید رعایت نظم و توجه به امنیت عمومی باید در اولویت آن ها باشد و اگر این دستگاه ها خود مرتکب تخلف شوند، موجب بی ثباتی در جامعه می شود.
وی با بیان اینکه مجرم در حین ارتکاب جرم به عواقب آن فکر نمی کند گفت:باید ترویج فرهنگ پیشگیری از وقوع جرم بسیاری از جرائم بالقوه در جامعه خنثی خواهد شد.
رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت:فلسفه بعثت پیامبر اکرم (ص) ارتقای بشریت و صعود به قله انسانیت بوده است.
حجت الاسلام غلامرضا مزارعی به توقع مردم از دستگاه قضایی و نیروهای نظامی و انتظامی اشاره کرد و افزود: اگر یک نفر از نیروهای نظامی منحرف شود تبعات منفی و غیر قابل جبرانی در جامعه خواهد داشت.
فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد هم در این نشست گفت: در ۱۳ ماه اخیر هیچ گونه جرم وتخلفی میان سربازان وظیفه و کادر سپاه ثبت نشده است.
سردار یدالله بوعلی افزود: سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در موضوع پیشگیری از وقوع جرم جزو سه رتبه برتر در کشور است.
سردار غلام عباس غلامزاده فرمانده نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد در این همایش به لزوم اقدام های پیشگیرانه در راستای کاهش جرایم در جامعه اشاره کرد و افزود: این مهم در سایه همکاری و مشارکت بین بخشی ومردم فراهم خواهد شد.

  

نوشته شده توسط مدیریت در چهارشنبه, ۰۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۷:۵۸ ق٫ظ

دیدگاه