دهیاران نباید از شخص خاصی در انتخابات حمایت کنند

محمدکاظم نظری

دنانما: فرماندار بویراحمد گفت: اگر دهیاری توان انجام امور روستا و مکاتبات اداری را ندارد استعفا دهد تا فردی که این توانایی را دارد جایگزین آن شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنانما؛ محمدکاظم نظری دیشب در جمع دهیاران بخش مرکزی بویراحمد با بیان اینکه دهیاران به عنوان نماینده دولت در سطح روستاها هستند، اظهار کرد: دهیاران در روستاها وظایفی دارند که انجام این امور باید در راستای اهداف و سیاست‌های دولت باشد.

فرماندار بویراحمد ادامه داد: دهیاران به حداقل امکانات بیشترین کارهای عمرانی را در سطح روستاها انجام دادند.

نظری با تاکید بر اینکه دهیاران زبان گویای مردم هستند، گفت: انتظار می‌رود دهیاران با حضور در روستا مشکلات و نواقصات را بررسی و نسبت به رفع آن‌ها مراتب و مکاتبات لازم با مدیران و مسئولان مربوطه را انجام دهند.

وی بر لزوم رعایت قوانین و مقررات و همچنین همکاری لازم با فرمانداری و بخشداری تاکید داشت و اذعان کرد: دهیاران با همکاری شوراها بر هزینه‌کرد بیت‌المال نظارت داشته و پاسخگوی مکاتبات در زمان مقرر باشند و مدافع خدمات دولت بوده و پاسخگوی انتقادهای مردم باشند.

نظری با اشاره به در پیش رو بودن تعطیلات نوروز بر لزوم ساماندهی و پاکسازی مناطق گردشگرپذیر تاکید کرد و گفت: با توجه به پتانسیل‌های بالای گردشگری در سطح شهرستان بویراحمد روستاهای هدف گردشگری متعددی در این شهرستان وجود دارد که دهیاران باید نسبت به انجام امور و پاکسازی مناطق اقدام کنند.

نماینده ارشد دولت تدبیر و امید در بویراحمد که در جمع دهیاران دهیاران بخش مرکزی سخن می‌گفت با اشاره به برخی گلایه‌های بی‌اساس دهیاران و ناتوانی در مکاتبات اداری اذعان کرد: اگر دهیاری توان انجام امور روستا و مکاتبات اداری را ندارد استعفا دهد تا فردی که این توانایی را دارد جایگزین آن شود.

نظری در بخش پایانی سخنان خود از انتخابات به عنوان یک رویداد مهم سیاسی در کشور یاد کرد و گفت: قطعا دهیاران به عنوان نماینده دولت در سطح روستاها نقش مهم و موثری در حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی دارند.

وی ضمن تاکید به دهیاران در خصوص رعایت اصل قانون در انتخابات اذعان کرد: دهیاران به عنوان نماینده دولت در روستاها هستند و نباید از شخص خاصی در انتخابات حمایت کنند لذا استفاده از امکانات دولتی له یا علیه داوطلبین مجلس ممنوع بوده و با متخلفان مطابق قانون به شدت برخورد می‌شود.

  

نوشته شده توسط مدیریت در چهارشنبه, ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۷:۲۸ ق٫ظ

دیدگاه