خطیب جمعه گچساران:

هرگونه بی‌توجهی مسؤولان به دستورات ولی‌فقیه کشور را به ورطه سقوط می‌کشاند/جریان انقلابی را تضعیف نکنید

حجت‌الاسلام سید امین‌الله حجازی
دنا نما: امام جمعه گچساران گفت: هرگونه بی‌توجهی مسؤولان به دستورات ولی‌فقیه کشور را به ورطه سقوط می‌کشاند.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنا نما، حجت‌الاسلام سید امین‌الله حجازی امام جمعه گچساران ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به معضل بیکاری در جامعه، اظهار کرد: مسوولان با توجه به امکاناتی که در اختیار دارند و بعد از مسوولان هم متمولین و مومنینی که وضع مالی خوبی دارند دست به دست هم دهند و مشکل اشتغال مملکت را حل کنند.

وی افزود: یکی از حربه‌های خطرناک دشمن مشکل بیکاری است، چرا که همین بیکاری فساد می‌آورد و زمانی که فردی بیکار و فقیر شود ممکن است برخلاف وظیفه‌اش دست درازی به اموال مردم نماید و خدای ناکرده تجارت مواد مخدر انجام دهد.

امام جمعه گچساران بیان کرد: بنابراین همه مسوولان و هم مومنینی که کاری از دستشان بر می‌آید شرعا مکلفند برای حل معضل و مشکل حاد بیکاری تلاش کنند.

حجازی در ادامه خطاب به مسوولان تصریح کرد: این وضعیت در صورت عدم توجه معضل بزرگی را برای کشور ایجاد می‌کند و در این خصوص اگر مسئولان به فرمایشات و دستورات ولی امر مسلمین توجه نکنند کشور را به ورطه سقوط می‌کشانند.

وی گفت: رهبری فرمودند که مسوولان باید جریان عظیم نیروی انقلاب را که خوشبختانه در بین جوانان جریان دارد، تقویت کنند یعنی مسوول از راس کشور تا دورترین روستای کشور موظف است روحیه انقلابی مردم را تقویت کند.

خطیب جمعه گچساران افزود: با انقلاب رژیم منحوس پهلوی ساقط شد و با انقلاب جنگ به احسن وجه و با روحیه انقلابی مدیریت شد در حالی که شرق و غرب عالم دست به دست هم داده بودند که یک کشور تازه انقلاب شده را ساقط کنند.

وی گفت: در بحث مدیریت جهانی که امروز اوضاع عراق، سوریه و سایر بلاد و ممالکت اسلامی را می‌بینیم، به دلیل مدیریت انقلابی این چنین شد و گرنه هم کشور عراق و هم سوریه سقوط کرده بودند و اگر حتی یک کشور سقوط می‌کرد خطر بزرگی برای ایران اسلامی ایجاد می‌شد و مشاهده کردیم با روحیه انقلابی دفع خطر کردند.

حجازی اظهار کرد: مقام معظم رهبری دستور دادند که مسوولان باید روحیه انقلابی را تقویت کنند و اینکه باید این چنین دیدگاه و تفکری حفظ شود و مملکت باید بر محور عزت، تقوا و روحیه انقلابی و دشمن ستیزی تقویت شود.

امام جمعه گچساران افزود: مدیر مملکت و در راس مملکت باید دارای یک روحیه انقلابی باشد، با تقوا، مخلص، دشمن ستیز، استکبار ستیز و یک چنین روحیه‌ای را اول خودش داشته باشد و بعد چنین روحیه را در بین مردم بویژه نسل جوان تقویت کند.

وی ادامه داد: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند این یک وظیفه است و مسوولان به گونه‌ای عمل نکنند که جریان انقلابی تضعیف و جریان مقابل آن تقویت شود، یعنی مسوول حق ندارد به گونه‌ای رفتار کند که جریان مقابل انقلاب قوت بگیرد که اگر چنین نشود مسوول حق ندارد مسئول شود.

حجازی تصریح کرد: دشمن باید همیشه از این مملکت چراغ قرمز ببیند و احساس خطر کند که این به وسیله روحیه انقلابی و جریان انقلابی ایجاد خواهد شد و گرنه دشمن اگر در مملکت دو قطبی، اختلاف و جریان غیر انقلابی ببیند امیدوار می‌شود و به طمع می‌افتد.

وی افزود: پس تکلیف شرعی و قانون همه ما بویژه مسئولین محترم تقویت جریان و روحیه انقلابی است.

حجازی در ادامه با اشاره به شهادت شهید حججی گفت: شهید حججی عظمتی در کشور و بلکه در جهان ایجاد کرد که به دشمن رسما و عملا اعلام کرد تا امثال حججی‌ها هستند دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند کنند.

حجازی در ادامه با تبریک هفته دولت و شهادت شهید باهنر و رجایی گفت: موفقیت همه دولتمردان را به جهت رفع مشکلات مردم از خدای بزرگ خواهانیم.

وی خاطرنشان کرد: مسوولان بار سنگینی بر دوش دارند و بر همین اساس بارها شهید رجایی بیان می‌کرد می‌ترسم چرا که ۱۱ میلیون نفر به من رای داده‌اند.

امام جمعه گچساران با اشاره به روز کارمند اظهار کرد: امام خمینی(ره) در توصیه خود به کارمندان بیان می‌کرد؛ با خدمت به مردم اداره را به عبادتگاه تبدیل کنید.

حجازی در ادامه یادآور شد: با توجه به اینکه در روز جمعه آینده مصادف با عید قربان است و عید قربان و روز جمعه در یک روز قرار گرفته است لذا نماز عید قربان صبح برگزار می شود ولی در روز جمعه هفته بعد نماز جمعه برگزار نمی‌شود.

  

نوشته شده توسط مدیریت در جمعه, ۰۳ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۶:۵۰ ب٫ظ

دیدگاه