سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد:

راه اندازی اولین شرکت دانش بنیان صنعتی در استان/دانشگاه علوم پزشکی یاسوج کمبود فضای آموزشی و درمانی دارد

اورنگ ایلامی

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد یکی از مشکلات این دانشگاه را کمبود فضای آموزشی و درمانی دانست و گفت: بیمارستان بزرگ یاسوج با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی طی دو ماه آینده تکمیل می‌شود.

 اورنگ ایلامی اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با ۳۰ دانشجوی رشته پرستاری در سال ۶۹ فعالیتش را آغاز  که در سال ۷۵ با پذیرش ۴۰ دانشجوی پزشکی به دانشکده علوم پزشکی یاسوج تبدیل شد.

وی با بیان اینکه این دانشگاه در ۲۸ رشته دانشجو پذیرش می‌کند، عنوان کرد: هم اکنون ۴ رشته دستیاری تخصصی شامل کودکان و نوزادان، جراحی عمومی، زنان و زایمان و بیماری‌های داخلی و همچنین رشته‌های مختلف کارشناسی ارشد شامل بیوشیمی، میکروبیولوژی، آموزش بهداشت، آناتومی، بهداشت عمومی، پرستاری و سالمندان در این دانشگاه وجود دارد.

ایلامی ابراز کرد: این دانشگاه ۲ هزار و ۴۰ دانشجو و ۱۸۲ عضو هیئت علمی دارد، که از این تعداد ۴ نفر دارای رتبه استادی، ۲۶ دانشیار، ۱۱۶ استادیار و ۳۶ نفر نیز مربی هستند.

وی از توسعه فضای فیزیکی آموزشی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به میزان ۸۲۰۰ متر مربع خبر داد و افزود: شاخص فضای فیزیکی در این دانشگاه به ازای هر دانشجو ۴٫۲ و شاخص استاد به دانشجو ۱۱ به یک است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد قبولی ۵۱ درصدی شرکت کنندگان دستیار تخصصی را یکی از موفقیت‌های این دانشگاه دانست و گفت:  امسال برای اولین بار در دو نیمسال مهر و بهمن ماه پذیرش دانشجو داشتیم که این مسئله سبب ارتقاء کیفیت آموزشی و بهبود فضای فیزیکی می‌شود.

وی یکی از برنامه‌های در دستور کار خود را افزایش رشته‌های کارشناسی ارشد و دستیاری تخصصی عنوان کرد و  افزود: تاکنون ۱۲ دوره دانشجوی پزشکی فارغ التحصیل داشته‌ایم که برخی از این افراد هم اکنون به عنوان مجموعه‌ای از دانشگاه علوم پزشکی فعالیت دارند.

ایلامی گفت: هم اکنون ساختمان دانشکده دندانپزشکی و بهداشت – پرستاری در دست ساخت بوده که امیدوارم در کمترین زمان ممکن تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

وی تصریح کرد: یکی از دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی یاسوج موفق به راه اندازی اولین شرکت دانش بنیان صنعتی با ثبت ۱۰ اختراع در استان شده است.

ایلامی ادامه داد: همچنین یک دانشجوی رشته تغذیه دارویی برای درمان اگزوم‌های پوستی با پایه گیاهی تهیه کرده و پیگیر راه اندازی دومین شرکت دانش بنیان است.

  

نوشته شده توسط مدیریت در سه شنبه, ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۹:۳۱ ب٫ظ

دیدگاه