در دیدار با خانواده شهدای سی‌سخت بیان شد

پاداش پایان خدمت به ۴۰۳ خانواده شهید کهگیلویه و بویراحمد تعلق نمی‌گیرد/۴۸۹ والدین شهدا روی تخت بیماری

پاداش پایان خدمت به ۴۰۳ خانواده شهید کهگیلویه و بویراحمد تعلق نمی‌گیرد/۴۸۹ والدین شهدا روی تخت بیماری
دنا نما: مدیرکل بنیاد شهید کهگیلویه و بویراحمد گفت: تعداد ۴۸۹ والدین شهدا اعم از پدر و مادر شهید استان روی تخت بیماری قرار دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنا نما، سید منصور موسوی در دیدار با خانواده شهید کرمی در شهر سی‌سخت اظهار کرد: این منطقه ۱۲۰ شهید و ۴۰۰ جانباز و ۶ آزاده دارد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در ساماندهی گلزار شهدای استان اقدامی خوب صورت گرفته و ما ۹۲ درصد از گلزارهای شهدای استان را تاکنون ساماندهی کرده‌این این عدد در کل کشور ۷۵ درصد است که تمامی گلزارهای شهدای استان طی امسال و سال آینده ساماندهی خواهند شد.

این مسؤول به اقدامات سال گذشته در زمینه ساماندهی گلزار شهدای استان اشاره کرد و گفت: تعداد ۶۰ مزار تک مزاری شهدا را در مناطق دورافتاده به گونه‌ای ساماندهی کردیم که برای حمل مصالح به مناطق دور افتاده از چارپایان استفاده می‌کردیم چرا که امکان حمل مصالح با خودرو نبود.

وی با بیان اینکه برای ساماندهی هر مزار ۲۳ میلیون تومان هزینه شد افزود: این کار از طریق اعتبارات ملی انجام شد و در دهه فجر پروژه‌ها را تحویل دادیم.

موسوی به مشکلی که برای برخی از خانواده شهدا ایجاد  شده در بحث حقوق و مزایا اشاره کرد و گفت: تعداد ۴۰۳ شهید در استان داریم که پاداش پایان خدمت مشمول آن‌ها نمی‌شود.

وی گفت: در کل هزار شهید مجرد در استان داریم که از این تعداد ۶۰۰ شهید حکم حقوقی دارند و و ۴۰۳ شهید داریم که حکم حقوقی ندارند و به همین خاطر پاداش پایان خدمت شامل خانواده‌های این شهیدان نمی‌شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان به پرداخت حق پرستاری به آن دسته از والدین شهدایی که در بستر بیماری افتاده‌اند اشاره کرد و گفت: تعداد ۴۸۹ والدین شهدا اعم از پدر و مادر شهید استان روی تخت بیماری قرار دارند و مقرری هر ماه برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.

  

نوشته شده توسط مدیریت در یکشنبه, ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۱ ب٫ظ

دیدگاه