هنرمندان و اصحاب رسانه استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور در منزل مرحوم مجتبی رضایی از والدین وی تقاضای عفو محیط‌بان دنا را کردند

nnn
 دنا نما: هنرمندان و اصحاب رسانه استان کهگیلویه و بویراحمد به همراه رئیس حوزه هنری این استان با حضور در منزل مرحوم مجتبی رضایی از والدین وی تقاضای عفو محیط‌بان دنا را کردند.

اسعد تقی‌زاده در روز ۲۶ مردادماه سال ۸۷ در منطقه حفاظت شده دنا مرحوم مجتبی رضایی را مورد هدف قرار داده بود که اکنون پس از چند سال از آن واقعه، دادگاه حکم به قصاص متهم داده است.

در این دیدار که جمعی از هنرمندان سرشناس استان به همراه رئیس حوزه هنری حضور داشتند حاضرین از اسماعیل رضایی پدر مرحوم مجتبی رضایی در ماه مبارک رمضان درخواست عفو کردند.

اما در این میان سخنان اسماعیل رضایی پدر مرحوم مجتبی رضایی بسیار شنیدنی و تأمل‌برانگیز بود.

وی که از عملکرد سازمان محیط زیست بسیار دلگیر و نگران بود یکی از دلایل خود را برای عدم رضایت در این پرونده برخی سیاسی‌‌کاری‌ها دانست و گفت: اگر به صورت مردانه پیش می‌آمدند شاید در همان روزهای اولیه رضایت می‌دادم زیرا نقطه سفیدی از این حادثه در دل داشتم و آن هم عدم کینه و مشکل قبلی بود که ما و خانواده قاتل با یکدیگر نداشتیم.

پدر مرحوم مجتبی رضایی گفت: کاری کردند که این قضیه به رسانه‌های بیگانه هم کشیده شد و دلیل آن اقدامات و اظهارات نادرست افرادی مانند آقای کهرم مشاور رئیس سازمان محیط زیست بود.

وی گفت: اما مسئله مهم‌تر اینکه فردی را وارد محیط‌بانی کرده بودند که اطلاعی از محیط‌بانی و دستورالعمل‌های آن نداشت و این به عدم مسئولیت‌پذیری مدیران محیط زیست برمی‌گردد که خانواده‌ها را داغدار کرده‌اند.

رضایی با اشاره به اینکه خودم از دوستداران محیط زیست هستم و فرزندانم هیچ‌گاه به دنبال تخریب محیط زیست نبوده‌اند، افزود: فرزند من به عنوان یک گردشگر به منطقه حفاظت شده رفته بود و این گونه با ندانم‌کاری مدیران محیط زیست جان خود را از دست داد.

وی با بیان اینکه اگر دروغ و خیانت نمی‌دیدم و نمی‌شنیدم تاکنون رضایت داده بودم، افزود: اکنون نیز مترصد تصمیم خویشاوندان خود هستم و هر تصمیمی که آن‌ها بگیرند مطاع است.

در پایان هنرمندان با درخواست از اسماعیل رضایی خواهان عفو محیط‌بان دنا شدند.

گفتنی است اسماعیل رضایی یکی از رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس و از فرهنگیان با سابقه و از مدیران خوشنام استان کهگیلویه و بویراحمد به شمار می‌رود.

 

نوشته شده توسط مدیریت در یکشنبه, ۱۴ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۷:۴۱ ق٫ظ

دیدگاه