برگزاری همایش رهروان زینبی (س) در شهرستان های هشت گانه کهگیلویه و بویراحمد

????????????????????????????????????

دنا نما: مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ویژه برنامه همایش رهروان زینبی (سلام الله علیها) ویژه بانوان ۱۱ مهرماه جاری همزمان با دوازده محرم در شهرستان های هشت گانه این استان برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنا نما، حجت الاسلام سیدنورالله جنتی پور مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت‌ های ماه محرم برای ایجاد وقف جدید به خبرنگار خبرگزاری شبستان در یاسوج، گفت: مردم باید نسبت به نیازهای روز جامعه آگاه و با نیات خاصی که مورد نیاز جامعه است وقف خود را انجام دهند.

جنتی پور در ادامه به همایش رهروان زینبی (سلام الله علیها) در این استان اشاره و اظهار داشت: ویژه برنامه همایش رهروان زینبی (سلام الله علیها) ویژه بانوان ۱۱ مهرماه جاری همزمان با دوازده محرم در شهرستان های هشت گانه این استان برگزار می شود.

وی یادآور شد: امضای طومار میثاق با حضرت زینب (سلام الله علیها)، مراسم عزاداری امام سجاد (علیه السلام) و برپایی خیمه‌ های معرفت در امامزادگان از دیگر برنامه ‌های در نظر گرفته شده است.

این مسئول فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: عزاداران در این همایش به یاد مظلومیت اسرای کربلا و صلابت حضرت زینب (سلام الله علیها) در این گردهمایی حضور پیدا می کنند.

جنتی پور با بیان اینکه این همایش ویژه بانوان است، اضافه کرد: تبیین فرهنگ عاشورا در بین جامعه بانوان، معرفی شخصیت و بیان مصائب حضرت زینب (سلام الله علیها) و تبدیل شدن بقاع متبرکه به قطب فرهنگی از اهداف این همایش است.

وی به برپایی خیمه‌ های معرفت بصیرت عاشورایی اشاره کرد و گفت: مبلغان با استقرار در این خیمه‌ ها پاسخگوی سئوالات شرعی مردم هستند و مشاوره خانواده و ترویج حجاب و عفاف از دیگر فعالیت ‌های آنهاست.

  

نوشته شده توسط مدیریت در سه شنبه, ۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۸:۱۲ ق٫ظ

دیدگاه