نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی:

جذب ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه راههای روستایی بویراحمد و دنا

زارعی

دنا نما: نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی از جذب ۲۰ میلیارد تومان اعتبار از وزارت راه و شهرسازی برای توسعه راه روستایی بویراحمد و دنا خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنا نما؛ غلام‌محمد زارعی از جذب ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه راه‌های روستایی بویراحمد خبر داد و گفت: طی دیدارهایی که با وزیر محترم راه و شهرسازی داشتیم؛ توانستیم این میزان اعتبار را جذب کنیم.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت راه‌های روستایی در استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: راه‌های روستایی بویراحمد به نسبت دیگر شهرستان‌های استان به دلیل شرایط جغرافیایی و صعب‌العبور بودن آن‌ها نامناسب بوده است.

زارعی که از میزان بهره‌مندی روستاهای دو شهرستان بویراحمد و دنا از نظر شاخص توسعه‌ای و راه آسفالته بسیار گلایه داشت، گفت: تمام تلاش خود را برای توسعه بخش‌های مختلف با اولویت راه روستایی به کار می‌گیرم و از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم.

وی با بیان اینکه از نزدیک راه‌های روستاهای دو شهرستان بویراحمد و دنا را دیدم و بسیاری از آن‌ها در وضعیت اسفناکی به سر می‌برند، گفت: با توجه به اعتباری که در دیدار وزیر راه و شهرسازی برای توسعه راه روستایی جذب کردیم امید می‌رود بتوان شاهد ارتقاء راه‌های روستایی باشیم.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به وضعیت راه‌های روستاییی باید بر اساس اولویت اعتبار به آن‌ها تخصیص داده شود تا شاهد توسعه و ارتقاء راه‌های روستایی در استان باشیم.

زارعی با تأکید بر اینکه میانگین تخصصی اعتبارات به روستاهای بالای ۵۰ خانوار تخصیص داده می‌شود، گفت: بر اساس نقشه گوگل وضعیت روستاها و راه‌های ارتباطی آن‌ها مورد بررسی واقع می‌شود.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بعد از روستاهای بالای ۵۰ خانوار در توسعه راه روستایی روستاهای بالای ۲۰ خانوار در دستور کار قرار می‌گیرد که امیدواریم با برنامه‌ریزی و کارشناسی مناسب بتوان شاخص راه روستایی را ارتقاء بخشید.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر وضعیت جاده ارتباطی روستای دلی‌بجک کبگیان و عدم دسترسی اهالی منطقه به مرکز کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: از اعتبارات که از وزارت راه و شهرسازی جذب کردیم راه روستایی دلی‌بجک به کبگیان با بررسی وضعیت آن منطقه حتما دیده می‌شود.

زارعی خاطرنشان کرد: در بازدیدی که از منطقه دلی‌بجک کبگیان داشتیم وضعیت راه آن‌ها نامناسب بود که باید با کارشناسی درست نسبت به رفع مشکلات حوزه راه روستایی این منطقه اقدام شود.

  

نوشته شده توسط مدیریت در دوشنبه, ۲۳ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۷:۴۸ ق٫ظ

دیدگاه