علت فوت ۵۶۶ جسد در کهگیلویه و بویراحمد مشخص شد/ ۴۲۷ مورد مرگ‌ غیرطبیعی در استان

سازمان پزشکی قانونی کشور

دنا نما: مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد گفت: درسال ۹۶ تعداد ۵۶۶ کارشناسی تعیین علت فوت در ادارات پزشکی قانونی این استان انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنا نما، مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد گفت: درسال ۹۶ تعداد ۵۶۶ کارشناسی تعیین علت فوت در ادارات پزشکی قانونی این استان انجام شده است.
کامروز امینی اظهار کرد: درسال ۹۶ تعداد ۵۶۶ کارشناسی تعیین علت فوت در ادارات پزشکی قانونی استان انجام شده است. از این تعداد ۱۶۱ زن و ۴۰۵ مرد بوده اند. این رقم نسبت به سال ۹۵ افزایش ۱۳.۹ درصدی داشته است.

وی اظهار داشت: از تعداد کل اجساد معاینه شده در سال ۹۶ تعداد ۴۲۷ مورد مربوط به مرگ‌های غیر طبیعی بوده است. این رقم نسبت به سال ۹۵ افزایش ۱۹.۶ درصدی داشته است، بالاترین آمار نحوه فوت در مرگ‌های غیر طبیعی فوت در اثر تصادفات رانندگی با ۱۸۳ مورد ثبت شده است.

لزوم ارجاع تمام اجساد با مرگ غیر طبیعی به پزشکی قانونی

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: یکی از مسئولیت‌های مهم و حساس پزشکی قانونی تعیین علت فوت در مرگ‌های غیر طبیعی است. مرگ‌های غیرطبیعی بر حسب علت فوت، مرگ‌هایی هستند که به دنبالمداخله یک یا چند عامل خارجی همانند عوامل فیزیکی – شیمیایی – روانی و مکانیکی بوقوع پیوسته و بر اساس علت مرگ شامل مواردی همچون برق گرفتگی، حوادث رانندگی، سوختگی، عوارض ناشی از سوء مصرف مواد مخدر، مسمومیت با گاز مونو اکسید کربن، غرق شدگی، سقوط از بلندی، مسمومیت دارویی، مسمومیت با سم، سلاح سرد، حلق آویز و … تقسیم بندی شده اند.

وی افزود تاکید بر این نکته ضروری است که تمام اجساد با مرگ غیر طبیعی جهت تعیین علت فوت باید به پزشکی قانونی ارجاع شود و رضایت و عدم شکایت اولیاء دم نمی‌بایست منجر به صدور جواز دفن از سوی حوزه‌های بهداشتی درمانی شامل پزشکان شاغل در بیمارستان‌ها و یا سایر مراکز درمانی دولتی یا خصوصی شود.

  

نوشته شده توسط مدیریت در یکشنبه, ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۷ ب٫ظ

دیدگاه