نماینده ولی فقیه در استان:

جهاد سرخ همه پیروزی است و در آن شکست راه ندارد

امامزاده محمود درب کلات سادات محمودی (۲۶)

دنا نما: آیت الله ملک حسینی در جمع عزاداران سادات محمودی در روز تاسوعای حسینی گفت: انسان مومن ممکن است در طول حیات خویش وارد سه جهاد شود و هر کدام از آنها مفهوم خاص و عناصر خاص خود را دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنا نما؛ نماینده ولی فقیه در استان افزود: جهاد سفید، جهاد سبز و جهاد سرخ، جهادهایی است که درطول زندگی انسان های مومن وجود دارد.

وی گفت: جهاد سفید مصداق زندگی و زنده ماندن است که انسان های جنگی نیز جهاد سفید می کنند تا زنده بمانند و زندگی کنند و در این مبارزه هدف ماندن است برای زندگی کردن. هدف ماندن است برای آینده. جهاد سفید به عناصر متعددی نیاز ندارد. میل انسان به بقا، میل انسان به ماندن و میل انسان به ایستادن در دنیا، همه عزم او را جزم می کند تا وارد چنین جهادی بشود و این جهاد سفید است.

آیت الله ملک حسینی ادامه داد:اگر امام حسن(ع) متارکه کرد و اوغریبانه اما قهرمانانه در یک نرمش تاریخی در متن خاموشی وارد جهاد سفید شد، سخت بود اما برای بقای شیعه و نجات جان شیعه لازم بود و در این باره امام حسن(ع) فرمود:” ای معاویه اگر قرار بود بجنگم با تو می جنگیدم اما من متارکه جنگ کردم چون مصلحت مسلمانان ایجاب می کرد به حفظ جان و مال برای آینده”.

نماینده استان در مجلس خبرگان رهبری افزود: جهاد دوم جهاد سبز است. جهاد سبز جهاد منتظران است. جهاد برای رویش انسان های نو. جهادی برای آماده شدن برای آینده. در این جهاد فکرواندیشه ها همه جمع می شوند تا آینده ای بهتر بسازد. جهادی در شرایط بحرانی و جهادگرمی ایستد تا در شرایط سخت، فضا را برای نبردی نهایی فراهم کند.امام حسن عسکری(ع) فرمود: “به خدا قسم غیبتی طولانی خواهد داشت و در این غیبت هیچ کسی نجات پیدا نخواهد کرد مگر کسی که ثبات قدم داشته باشد بر امامتش و دعا برای تعجیلش کند”. آمادگی برای تعجیل هم شعور می خواهد و هم شور مناسب و این آمادگی، آمادگی تسلیحاتی و فکری و توحیدی می خواهدو این یک نبرد بزرگ است.

امامزاده محمود درب کلات سادات محمودی (۱۳)

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: جهاد سوم، جهاد سرخ و جهاد حسین ابن علی(ع) است. جهاد عنصر شجاعت و عنصر غیرت و مردانگی، جهاد فرزند رسول خدا(ص) و فرزند امیرالمومنین(ع) است. جهاد سرخی که برای خون و خون دادن بود و برای کُشتن ،اما نه کُشتن برای ماندن. کُشتنی برای نجات دین و دین داران برای همیشه تاریخ.

وی ادامه داد: “امام حسین(ع) فرمود: هر کس می خواهد در راه ما خون بدهد بیاید و پایان این مسیر جز مرگ نیست”، اما مرگی برای عزت در متن عزت، جهادی است برای مسلط شدن بر همیشه تاریخ بشر و پیروزی جبهه حق بر باطل و این جهاد، جهاد حسین ابن علی(ع) است.

آیت الله ملک حسینی خطاب به سوگواران منطقه سادات محمودی افزود: ای سادات عزیز، ای کسانی که فرزند امام موسی جعفر(ع) هستید، جد شما حسین ابن علی(ع) در متن غیرت و در کنار عفیفان و برای عزت شما و شیعه جنگید و نشان داد در نبرد حق و باطل، حق همیشه پیروز است و باطل همیشه شکست خورده است.

ایشان در پایان گفت: در جهاد سفید ممکن است انسان ها پیروز شوند و یا شکست بخورند و در جهاد سبز ممکن است انتظار طولانی شود، اما در جهاد سرخ (جهاد مرگ) جز پیروزی، نصیب فرد مجاهد نمی شود و در جهاد سرخ همه پیروزی است و در آن شکست راه ندارد.

گزارش تصویری: (برای دیدن تصاویر در اندازه اصلی روی هر تصویر کلیک کنید)

امامزاده محمود درب کلات سادات محمودی (۲۳) امامزاده محمود درب کلات سادات محمودی (۲۴) امامزاده محمود درب کلات سادات محمودی (۲۵) امامزاده محمود درب کلات سادات محمودی (۲۶) امامزاده محمود درب کلات سادات محمودی (۲۷) امامزاده محمود درب کلات سادات محمودی (۲۸) امامزاده محمود درب کلات سادات محمودی (۲۲) امامزاده محمود درب کلات سادات محمودی (۲۱) امامزاده محمود درب کلات سادات محمودی (۲۰) امامزاده محمود درب کلات سادات محمودی (۱۹) امامزاده محمود درب کلات سادات محمودی (۱۸) امامزاده محمود درب کلات سادات محمودی (۱۷) امامزاده محمود درب کلات سادات محمودی (۱۱) امامزاده محمود درب کلات سادات محمودی (۱۲) امامزاده محمود درب کلات سادات محمودی (۱۳) امامزاده محمود درب کلات سادات محمودی (۱۴) امامزاده محمود درب کلات سادات محمودی (۱۵) امامزاده محمود درب کلات سادات محمودی (۱۶) امامزاده محمود درب کلات سادات محمودی (۱۰) امامزاده محمود درب کلات سادات محمودی (۹) امامزاده محمود درب کلات سادات محمودی (۸) امامزاده محمود درب کلات سادات محمودی (۷) امامزاده محمود درب کلات سادات محمودی (۶) امامزاده محمود درب کلات سادات محمودی (۵) امامزاده محمود درب کلات سادات محمودی (۳) امامزاده محمود درب کلات سادات محمودی (۴) امامزاده محمود درب کلات سادات محمودی (۲) امامزاده محمود درب کلات سادات محمودی (۱)

  

نوشته شده توسط مدیریت در یکشنبه, ۰۳ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۳ ق٫ظ

۱ نظر

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 
  1. +1

    تشکر از اطلاع رسانی دقیق و به روز شما جناب محسنی پور.خدا قوت به شما امیدوارم همیشه در کارتون موفق باشید.من اخبار رو از وب سایت شما دنبال می کنم بسیار راضی هستم.منکه ضعفی نمیبینم.خسته نباشید واقعا.

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه